Fоtо: Sandra Dikmane

2. jūlijā ar vērienīgiem pasākumiem Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi atzīmēta latviešu lietišķās mākslas meistara, pedagoga un etnogrāfa Jūlija Straumes (1874–1970) 150. gadadiena, portālu "Delfi" Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja projektu vadītāja Ilze Vanaga.

Gruzijas Mākslas pilī – kultūras vēstures muzejā tika atklāta šim notikumam veltīta izstāde, kuras īstenošanu nodrošināja vairāki Gruzijas un Latvijas muzeji. Izstādē eksponēti Straumes paklāju meti no Druvienas vecās skolas-muzeja, jaundarbi – paklāji un porcelāna mākslas priekšmeti – no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja, kā arī Gruzijas Mākslas pils krājumā esošie Straumes zīmējumi, paklāji, kas austi pēc meistara metiem, un citi kolekcijas priekšmeti.

Atklājot izstādi, Latvijas vēstniece Gruzijā Edīte Medne uzsvēra ne vien Jūlija Straumes māksliniecisko darbību, bet arī viņa ieguldījumu Latvijas un Gruzijas diplomātisko attiecību veidošanā. Gruzijas premjerministra pirmā vietniece un kultūras ministre Tea Culukiani apliecināja Gruzijas Mākslas pils un Gruzijas valsts interesi un ieguldījumu Straumes mantojuma saglabāšanā.

Fоtо: Sandra Dikmane

Svinību kulminācijā tika atklāts Straumes krūšutēls, kas atrodas blakus Gruzijas Mākslas pils kompleksā esošai ēkai, kur tiek glabāts mākslinieka radošais mantojums. Tāpat Gruzijas Mākslas pils paspārnē ticis izdots Straumem veltīts katalogs.

Fоtо: Sandra Dikmane

Pasākumi tika īstenoti ar Gruzijas Kultūras ministrijas, Latvijas vēstniecības Gruzijā, Latvijas Ārlietu ministrijas un Gruzijas Latviešu biedrības "Ave Sol!" atbalstu. Mākslinieka jubilejas gada atzīmēšana turpināsies Gulbenē 7. starptautiskā mākslas festivāla un konferences "Divi Jūliji" laikā, 26. un 27. jūlijā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !