Foto: Vida Press

Prokurori turpina izmeklēt apsūdzības pret Holivudas producentu Hārviju Vainstīnu, vēsta britu laikraksts "The Guardian".

Vainstīns bija "The Weinstein Company" valdes līdzpriekšsēdētājs. 2017. gadā, pēc publikācijām "The New York Times" un "The New Yorker" un vairākām apsūdzībām par seksuāliem noziegumiem, pret viņu sākās tiesas prāvas. Vairāk nekā 80 sieviešu, arī aktrises Gvineta Paltrova un Andželīna Džolija, ir apsūdzējušas Vainstīnu seksuāla rakstura pārkāpumos.

2020. gadā Vainstīns Ņujorkā tika atzīts par vainīgu izvarošanā un pirmās pakāpes seksuālā uzbrukumā, par ko viņam piesprieda 23 gadus cietumā. Jau pēc Ņujorkas prāvas tiesa Losandželosā Vainstīnam piesprieda vēl 16 gadus cietumā par sievietes izvarošanu Beverlihilsas viesnīcā. Šo sodu viņam būtu bijis jāizcieš pēc pirmā soda izciešanas.

2024. gada aprīlī Ņujorkas augstākā tiesa spriedumu atcēla un lika lietu izskatīt jaunā prāvā.

Otrdien, 9. jūlijā, Manhetenas prokurori tiesnesim paziņoja, ka viņi sagaida atkārtotu Hārvija Vainstīna lietas izskatīšanu šī gada novembrī, turpinot izmeklēt iespējamās jaunās apsūdzības par seksuālo vardarbību.

Ņujorkas apgabala prokurore paziņoja, ka vairākas sievietes, kas pirms tam nebija gatavas liecināt pret Vainstīnu iepriekšējā Ņujorkas prāvā, tagad ir gatavas sniegt savas liecības.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!