Foto: Nataly Hlapkovska

Ogres novada pašvaldība no mākslinieka un novadnieka Agra Liepiņa pārņēmusi Uldevena senlatviešu pili un ekspozīciju Lielvārdē, kā arī mākslinieka un viņas sievas Ināras radīto mākslas darbu kopumu, informēja pašvaldībā.

Jūlijā Ogres novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma par 15 000 eiro iegādāties mākslinieku ģimenes veidoto ekspozīciju senlatviešu koka pilī Lielvārdē.

Otrdien pašvaldībai tika nodots no 1997. gada iznomātais zemes gabals Lielvārdē, tai skaitā uz tā uzbūvētais senlatviešu koka pils modelis. Tāpat pašvaldība savā īpašumā ieguva Liepiņu radītos autordarbus, kurus nākotnē plānots izstādīt.

Pārņemot pili un mākslinieku autordarbus, tiek nodrošināts, ka radītais stāsts par Latvijas vēstures lapaspusēm un ar to saistītās liecības var turpināties. Radītā vieta un vide tiks saglabāta galvenajam mērķim – stāstam par Latvijas vēsturi, senlatviešu dzīvesveidu, apģērbu, ēkām, amatu prasmēm, sola pašvaldība.

Lai aizsākto Liepiņu ģimenes vēstījumu attīstītu tālāk, Ogres novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde sadarbībā ar Izglītības pārvaldi izstrādās plānu, kā turpmāk saglabāt un attīstīt radīto kultūrtelpu un izglītot iedzīvotājus par Latvijas vēsturi un tās iedzīvotājiem, latviešu un lībiešu tradīcijām un latvisko dzīvesziņu, tai skaitā veidojot seno amatnieku darbnīcas.

Uldevena koka pils Lielvārdē ir 10.–13.gadsimta pils rekonstrukcija, kam par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām. Tā nodrošina iespēju iepazīt Latvijas senvēsturi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!