Foto: DELFI Aculiecinieks

"Rīga 2014" programmas atklāšanas pasākumi ilga trīs dienas – no 17. līdz 19. janvārim. Bija apskatāmas vairākas īpaši izveidotas izstādes, norisinājās akcijas un pasākumi dažādās Rīgas vietās.

Atklāšanas pasākumi iezīmēja visa turpmākā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada norises un "Force Majeure" programmas saturu.

Šajās dienās plaša kultūras programma "Sigulda 2014" norisinājās arī Rīgas partnerpilsētā Siguldā.

Portāls "Delfi" piedāvā iespēju atskatīties uz galvenajiem "Rīga 2014" atklāšanas pasākumiem fotogrāfijās un video sižetos.

Ar operu svinīgi atklāj Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Piektdien, 17. janvārī, Latvijas Nacionālajā operā ar Riharda Vāgnera opusa tēlos "Rienci. Triumfs un sakāve" tika atklāts Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Atklāšanā klātesošos uzrunāja Valsts prezidents, Eiropas kultūras galvaspilsētas patrons Andris Bērziņš.

Foto: Latvijas elite operā atzīmē 'Rīga 2014' atklāšanu

Piektdienas, 17. janvāra, vakarā Latvijas Nacionālajā operā notiekošo pasākumu apmeklēja ne vien Valsts prezidents Andris Bērziņš, bet arī premjerministrs Valdis Dombrovskis ar kundzi, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bijušie Valsts prezidenti Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers, Rīgas mērs Nils Ušakovs, kultūras ministre Dace Melbārde, bijusī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, katoļu Baznīcas Latvijā arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un daudzi citi Latvijas elites pārstāvji.

'Grāmatu draugu ķēde' - foto un video

Sestdien, 18.janvārī, notika viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem, akcija "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde", kad simboliski no rokas rokā, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā – Gaismas pili, tika padotas grāmatas.

Šajā vēsturiskajā akcijā piedalījās vairāk nekā 14 000 dalībnieku.

Tāpat portālā "Delfi" bija skatāma video tiešraide no "Grāmatu draugu ķēdes". Piedāvājam noskatīties "Grāmatu draugu ķēdes" video tiešraides ieraksta fragmentus:

Tāpat iespējams noskatīties arī garo "Grāmatu draugu ķēdes" video tiešraides ierakstu.

Pasaules ugunsskupltūru čempionāts

Otrajā Pasaules uguns skulptūru čempionātā, kas Rīgā noslēdzās sestdien, 18. janvārī, un bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem, par čempioniem kļuva tēlnieku komanda no Krievijas – tēlnieki Rašids Sagadijevs un Tatjana Sagadijeva ar skulptūru "Eiropas nolaupīšana".

Piedāvājam atskatīties uz čempionāta spilgtākajiem brīžiem foto mirkļos.

Kultūras galvaspilsētas gada atklāšana Siguldā fotomirkļos

Piedāvājam aplūkot svētdien, 19. janvārī, notikušos Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumus Siguldā. Fotogrāfijās redzami svētku vilciens no Rīgas, oficiālā atklāšana ar uzrunām, radošās darbnīcas stacijā, kultūras centrā un smilšu galerijā, franču gaismas skulptūras, ziņojums visumam.

Svētki Rīgas Centrāltirgū

Sestdien, 18.janvārī, Rīgas Centrāltirgū un Rīgas Starptautiskā autoostā rīdzinieki un pilsētas viesi bija aicināti sajust un nogaršot Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atmosfēru. To radīja koru un pianistu uzstāšanās, ielu mākslinieku izrādes, radošās darbnīcas un citas kultūras norises.

Boltanska 'Sirdspuksti' pukst Rīgā

Svētdien, 19. janvārī, "Rīga 2014" atklāšanas noslēdzošajā dienā atklāta slavenā Francijas mākslinieka Kristiana Boltanska (Christian Boltanski) izstāde.


Krāšņais Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas salūts

Sestdienas, 18. janvāra, vakarā notiekošais "Gaismas uzvedums" Daugavas akvatorijā starp Dzelzceļa un Vanšu tiltiem sava vērienīguma, krāšņuma un kvalitātes ziņā pārsteidzis daudzus, liecina cilvēku paustie viedokļi sociālajos tīklos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!