Foto: Publicitātes foto

Krišjānis Barons 1859. gada vasarā 24 gadu vecumā aptuveni 1000 kilometru garajā ceļā no studijām Tartu universitātē uz savām mājām Dundagā devās kājām. Tieši šo ceļu laikā no 7. līdz 23. jūlijam kopīgi veiks arī velomaratona "Barona taka" dalībnieki, startējot Tartu, šķērsojot visu Latviju un braucienu noslēdzot Dundagā. Pēdējā maratona gadā dalībnieki tradicionāli ne tikai šķērsos un iepazīs visu Latviju, bet arī atstās aiz sevis iestādītus kokus, vēsta biedrība "Pēdas LV".

1000 kilometru garā brauciena laikā jau tradicionāli notiks dažādas aktivitātes, lai veicinātu dalībnieku zaļo domāšanu, izglītotu par videi draudzīgu rīcību, kā arī padarītu mūsu apkārtējo vidi skaistāku. Dalībniekiem būs iespēja ne vien iepazīties ar kultūras vēstures pieminekļiem un kultūras objektiem dažādos Latvijas novados, bet arī uzzināt par Krišjāņa Barona dzīves gaitām, daiļradi un savāktajām tautasdziesmām. Jau par tradīciju kļuvusi kociņu dāvināšana un stādīšana, kuru atbalsta AS "Latvijas Valsts meži". Tāpat tiks turpināta tradīcija "Barona takas" ietvaros organizēt dažādas darbnīcas un meistarklases.

"Barona takas" patronese jau piekto gadu ir eksprezidente Vaira Vīķe- Freiberga, savukārt idejas autore un galvenā organizatore ir biedrības "Pēdas LV" valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme. Viņa atklāj: "Cilvēka rūpes par vidi nav tikai modes lieta, tai ir jābūt ikdienas darbībās, ikdienas paradumos. Gluži tāpat kā mēs rūpējamies par tuvu cilvēku, kurš ir apaukstējies un apslimis, arī mūsu daba ir nedaudz apslimusi, un tai vajadzīga saudzīga attieksme no mūsu puses. "Barona taka" nu jau desmito gadu popularizē zaļu, aktīvu, cilvēkam un videi draudzīgu dzīvesveidu. Tas ir projekts, kas sevī apvieno sportiskumu, vidi, kultūru, izklaidi un izglītošanu. Man ir patiess prieks, ka šāds projekts ir bijis, un ceru, ka, "Barona takai" šogad noslēdzoties, biedrība "Pēdas LV" varēs lepoties ne tikai ar daudzu talku, īpaši Lielās Talkas, organizēšanu un velomaratonu "Barona taka", bet arī kādu jaunu, skaistu un nebijušu projektu nākotnē."

Velomaratons "Barona taka" ir vienīgais šāda mēroga pasākums Latvijā, kurā dalībniekiem pieteikties un piedalīties iespējams bez maksas. Tāpat piedalīties tiek aicināti dažāda vecuma veloentuziasti. Dalībniekiem jānodrošina vien ar sevi saistītie izdevumi- ēšana, nakšņošana, ieeja apskates vietās un personīgie izdevumi. Visa ceļa garumā dalībniekiem līdzi brauks mikroautobuss, kurā būs iespēja pārvadāt līdzi paņemtās mantas.

Pievienoties braucienam un izstāties no tā iespējams jebkurā posmā. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad maršruts ir: Tērbata – Otepe – Valka – Smiltene – Rauna – Bērzkrogs – Taurene – Ineši – Ērgļi – Odziena – Vecbebri – Koknese – Staburags – Sece – Skrīveri – Ķeipene – Zaube – Nītaure – Sigulda – Turaida – Rīga – Slampe – Lestene – Jaunpils – Strutele – Irlava – Zemīte – Kandava – Sabile – Talsi – Laumu dabas parks – Dundaga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!