Foto: Publicitātes attēli

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2014" Rīgā šogad notiks naktī no 6. uz 7. septembri. Šis būs 9. gads kopš Rīgā ik septembri notiek mūsdienu urbānajai kultūrai veltītais forums - viena nakts gadā, kad pilsētnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā, portālu "Delfi" informē kultūras foruma rīkotāji.

Šogad "Baltās nakts" programmu veidos ap 50 Latvijas un starptautisku mākslinieku dažādu žanru kultūras un mākslas projekti. Visi "Baltās nakts" pasākumi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas un notiek dažādās Rīgas vietās. Šogad aktīvākie Rīgas punkti būs Spīķeru kvartāls Maskavas forštatē, Vecrīga, Vērmaņdārza apkārtne un citas vietas Rīgas centrā, Daugavgrīvas cietoksnis, Imantas kultūras centrs, kā arī Āgenskalna un Torņkalna apkaimes Pārdaugavā, Teika un Sarkandaugava – Daugavas kreisajā krastā.

"Baltā nakts" šogad iedvesmu smēlusies no pasaules kino klasikas bestsellera - 1902. gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas filmas "Ceļojums uz Mēnesi" (Le Voyage Dans La Lune, režisors Žoržs Meljess). Toreiz šī melnbaltā filma spēja uzburt neticamo - spilgtas ainas par cilvēku ceļojumu uz mēnesi, tā uzsverot cilvēka meklējumu un radošu atklājumu alkas. Vienlaikus filma neapšaubāmi kļuva par sava laikmeta vadošo stila noteicēju, jo īpaši jaunajos mākslas un dizaina virzienos – art deco un futūrismā. Filmas atpazīstamais vizuālais tēls – raķetes savainota mēness seja šogad kļūs par "Baltās nakts" simbolu, aicinot ikvienu paplašināt iztēles robežas un doties radošu meklējumu ceļojumā vienas nakts garumā.

"Baltā nakts" Rīgā notiks devīto gadu pēc kārtas un tā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. "Balto nakšu" stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citi uzņēmumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!