Mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba", kas šogad norisināsies no 5. līdz 7. augustam, turpina aizsākto tradīciju muzikālo programmu papildināt ar teātra un dejas izrādēm, performances mākslas notikumiem un multimediāliem priekšnesumiem, tiem atvēlot šķūni jeb "Suņa skatuvi".

Kā "Delfi" informē festivāla rīkotāji, vairāk nekā desmit dažādi uzvedumi un iestudējumi priecēs festivāla mazos un lielos apmeklētājus divas festivāla dienas, ievedot skatītājus absurda teātra, muzikālo pasaku un cilvēciskās esības izziņas labirintos.

Jau piektdienas vakarā pulksten 19 "Suņa skatuvi" atklās jauna pašmāju performanču apvienība "PUSHPA", kurā piecas jaunas performanču mākslinieces aicinās ieelpot citādāku gaisu un sajust pirmatnējo, sakrālo sievišķo spēku. Vakara turpinājumā tiks rādīta spilgta šova formā veidota koncertizrāde visa vecuma bērniem – "Savādi cilvēki stāv ļoti savādi", kurā apvienoti analogie sintezatori, operas balss un analogie kinoprojektori. Tās pamatā ir Platona Buravicka vokālais cikls baritonam un analogajiem sintezatoriem, kas komponēts ar Daniila Harmsa dzeju bērniem. Latviski tas skanēs Kārļa Vērdiņa atdzejojumā.

Savukārt sestdienu ieskandinās Imanta Ziedoņa klases uzvedums "Lāča Andreja stunda", muzikāls notikums - interaktīva pasaka bērniem. Tās laikā bērniem būs iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa muzeja talismanu lāci, Andreju Upīti, uzzināt faktus par dzejnieku, dabu, pārbaudīt matemātikas zināšanas un ritma izjūtu, dziedot līdzi dziesmām.

Dejas programmu veido ihoreogrāfes Sabīnes Neilandes dejas izrāde, sievietes esības manifestācija "Femina", horeogrāfes Lilijas Liporas dabas spēka meklējumi dejas izrādē "Līdzās tev", horeogrāfu un dejotāju Aigara Larionova un Naura Miķeļa Gobas dejas performance "Izbalansēt", kur dejotāji ar kontaktimprovizācijas paņēmieniem meklē atbildes uz jautājumiem par godīguma sadali. Pirmo reizi festivālā būs iespēja redzēt Rīgas Baleta skolas audzēkņu dejas izrādi "Putni, kas nemigrē", horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs.

Teātra programmas ciešs sadarbības partneris aizvien ir Latvijas Kultūras akadēmija, un šogad festivāla programmā ir iekļautas divas jauno, topošo režisoru izrādes "Stundas" Jāņa Leščinska režijā un "Labas dienas" Lindas Kalniņas režijā, iepazīstinot ar jaunu, svaigu skatījumu uz absurda teātra formām. Kā viens no teātra programmas īpašajiem viesiem ir Latvijas Universitātes Teātris ar izrādi "Nodevīgā sirds" pēc Edgara Alana Po stāsta motīviem Visvaldža Klintsona režijā. Vairākas performances paredzātas arī uz "Radio NABA" skatuves.

Jau ziņots, ka festivāla "Laba daba" šogad notiks no 5. līdz 7. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki". Šis būs jau 12. festivāla norises gads. Festivāla galvenais ārzemju mākslinieks būs vācu dīdžej Westbam.

"Labā dabā" uzstāties arī perkusionista Nila Īles pasaules mūzikas grupa "Kanisaifa", vīru kopa "Vilki", EastBam jeb Roberts Gobziņš, panku banda "PND", regeja apvienība "Riga Reggae", mākslinieka Kristiana Brektes un viņu domubiedru grupas eksperimentālās mūzikas projekts "+K+M+B", kā arī nozīmīgā latviešu sintpopa grupa "LLL" un daudzi citi mūziķi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!