Foto: Kadrs no video

Tukuma novada Irlavas pagastā aizvadīti otrie Virsdiriģentu godināšanas svētki, kuros piedalījās 18 virsdiriģenti un goda virsdiriģenti, kā arī 16 kori. Šādu tradīciju vietējie iedibinājuši, lai godinātu pirmo un otro Dziesmu svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņu.

Dziesmu svētki jau izskanējuši, bet Tukuma novada Irlavā atkal pulcējas simtiem dziedātāju, lai kopīgi atcerētos Kurzemes pirmo Dziesmu dienu iniciatoru, kā arī pirmo un otro Dziesmu svētku virsdiriģentu, vēlāk arī goda virsdiriģentu Jāni Bētiņu. Tukuma novada koru virsdiriģents, pasākuma idejas autors Romāns Vanags: "Viens brīdis bija, kad sapratu, ka Bētiņš mums jāgodina Latvijas mērogā. Mēs nevaram būt apmierināti ar to, ka paši nodziedam kādus koncertus brīvdabā. 2018. gadā nācu ar priekšlikumu pie Latvijas Nacionālā kultūras centra, ka mums taču ir divi virsdiriģenti pirmajos svētkos. Indriķis Zīle Alojā, kur regulāri svin pirms Dziesmu svētkiem, man būtu laba sajūta, ja mēs to tradīciju iedibinātu arī Irlavā."

Tad arī notikuši pirmie virsdiriģentu svētki, Jāņa Bētiņa pieminekļa pakājē iestrādāti pirmie virsdiriģentu plaukstu nospiedumi. Šoreiz savu rokas nospiedumu pagaidām ģipsī atstāja 15 Romāna Vanaga amata brāļi. Dziesmu svētku virsdiriģents Jānis Ozols: "Jocīgas sajūtas, teikšu godīgi, bet no otras puses – tās sajūtas ir kolosālas, jo būt kopā ar šiem kolēģiem un atstāt savu plaukstas nospiedumu... Es nekad mūžā nebūtu iedomājies, ka man kaut kas tāds būs jādara."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!