Foto: Publicitātes attēls
Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam izveidota Latvijā pirmais arhitektūras modeļa papildinātās realitātes modelis. To radījis nekustamo īpašumu attīstītājs "Pillar Capital".

Šis ir pirmais šāda veida projekts Latvijā un šādā mērogā arī Eiropā, kad aplikācijas unikālā funkcija dod iespēju plānoto ēku New Hanza kvartālā, Gustava Kluča ielā apskatīt virtuāli mērogā 1:1, norāda aplikācijas radītāji.

Lai izbaudītu papildinātās realitātes piedzīvojumu, apmeklētājiem jālejupielādē "LLMM" bezmaksas aplikācija iOS/App Store un Android/Google Play vietnēs.

Foto: Publicitātes attēls

Muzeja paplašinātā realitāte apskatāma dienas gaišajā laikā, izmantojot viedtālruni vai planšeti. Muzeja atrašanās vietā izvietoti divi stendi (skatīt kartē), kuros sniegta instrukcija par aplikācijas lejupielādēšanu un to, kādā veidā apskatāma papildinātā realitāte.

Tehnisko risinājumu "Pillar Capital" izstrādājis kopā ar "Studio Perspective". Kā uzskata "Pillar Capital", šāda tehnoloģija tuvākajā nākotnē dos jaunas iespējas ēku projektēšanā, lai novērtētu ēku dizainu un arhitektūras iekļaušanos pilsētvidē.

Tāpat ikviens aicināts apskatīt blakus esošajā New Hanza biroji ēkā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda organizēto izstādi "Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums", kas pēdējā darbības nedēļā būs atvērta apmeklējumam arī svētku laikā līdz 19. novembrim.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja vīzija ir kļūt par visvairāk apmeklēto laikmetīgās mākslas muzeju Baltijas valstīs, kā arī par starpreģionālas nozīmes kultūras un mākslas centru, kura veidotās izstādes tiek regulāri iekļautas arī citu valstu muzeju programmās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!