Foto: Vida Press
"Talantīgs aktieris un komēdijas ģēnijs," – tā par seriāla "Draugi" ("Friends") zvaigzni, aktieri Metjū Periju (Matthew Perry) raksta "Warner Bros TV", kas no 1994. līdz 2004. gadam producēja miljonu cilvēku iemīļoto seriālu. Līdzjūtību un šoku par notikušo sociālajos medijos pauduši arī daudzi citi Perija līdzgaitnieki un darba cienītāji, tai skaitā "Draugu" veidotāji un dalībnieki.

Aktrise Megija Vīlere, kas seriālā spēlējusi vienu no Perija atveidotā Čandlera draudzenēm, izteiksmīgo Dženisu, sociālajā medijā "Instagram" raksta, ka aktieris savā īsajā mūžā nesis prieku ļoti daudziem cilvēkiem un viņai ir svēts katrs radošais mirklis, ko abi pavadīja kopā.

Aktrise Morgana Ferčailda, kas seriālā "Draugi" redzama Čandlera mātes, rakstnieces Noras Bingas lomā, atzīst, ka viņas sirds ir salauzta. "Zaudēt tik lielisku, jaunu aktieri ir šoks," sociālajā medijā "X" raksta Ferčailda.

"Viņš nevarēs dusēt mierā, jo jau šobrīd ir pārāk aizņemts, liekot visiem tur, augšā, smieties," izceļot Perija izcilo humora izjūtu un spēju sasmīdināt, sociālajā medijā "X" raksta aktrise Pedžeta Brūstere, kas piedalījusies seriāla "Draugi" 4. sezonas filmēšanā. "Lūdzu, izlasiet viņa grāmatu," saka Brūstere.

Perija grāmata – memuāri "Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing: A Memoir" –, kas izdota 2022. gada novembrī, stāsta gan par viņa aktiera karjeru, gan par smago cīņu ar dažādām atkarībām. Pēc sēru vēsts aktieris Henks Azaria, kas arī bija filmējies seriālā "Draugi", atklājis, ka reiz tieši Perijs palīdzējis viņam tikt galā ar alkohola problēmām. "Es patiesi vēlētos kaut arī viņš būtu sevī atradis gribu ilgstoši dzīvot skaidrā," aizkustinošā video, kas publicēts sociālajā medijā "X", saka Azaria. "Cik smieklīgs viņš bija "Draugos", tik smieklīgs dzīvē. Viņš bija visu laiku jautrākais cilvēks (kādu esmu saticis). Viņš dzīvoja, lai smietos."

Džeimss Barouss, kas režisējis 15 seriāla "Draugi" epizodes, sociālajā medijā "Instagram" ievietojis fotogrāfiju ar sevi un Periju – tajā iemūžināts kāds jautrs brīdis, iespējams, pēc kāda no Perija jokiem. "Neviens to nedarīja labāk," raksta Barouss.

"Mēs esam šokēti un dziļi, dziļi apbēdināti par mūsu mīļotā drauga Metjū aiziešanu. Tas joprojām šķiet neiespējami. Viss, ko varam teikt, ir: mēs jūtamies laimīgi par to, ka viņš ir daļa no mūsu dzīvēm," kopīgā paziņojumā raksta "Draugu" veidotāji Marta Kaufmane un Deivids Kreins un seriāla producents Kevins Braits.

Skumjas par Perija aiziešanu publiski paudis arī Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, kurš aktieri pazina bērnībā. Perija māte bija strādājusi pie Trudo tēva, arī Kanādas premjerministra Pjēra Trudo.

Jau vēstīts, ka Metjū Perijs aizvadītās nedēļas nogalē tika atrasts miris savās mājās Losandželosā. Aktieris bija 54 gadus vecs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!