Fоtо: Publicitātes foto

2024. gada vasaras garumā, dažādās Rīgas lokācijās, septiņu vakaru garumā plašākai auditorijai būs iespēja ielūkoties jauno laikmetīgās dejas profesionāļu veidotajās izrādēs, kuras interesentiem būs iespējams apmeklēt bez maksas.

"Pilsētā +12" piedāvās desmit dažādas, profesionāli augstvērtīgas, kvalitatīvas dejas izrādes, kuras ir veidojuši jaunie horeogrāfi ciešā sadarbībā vienam ar otru un pieaicinātajiem māksliniekiem gan no dejas nozares, gan citām nozarēm, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

Izrāžu cikls tiks atklāts jau 20. jūnijā, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas koncertzālē, kur tiks izrādīta Poļinas Filippovas izrāde "Leļļu nams" – spēle, kurā atrast sevi, kas tapusi sadarbībā ar MIKC Rīgas Baleta skola.

4. jūlijā, LKA teātra mājā "Zirgu pasts" Anna Marija Puķe radīs sapni, kurā sastapsies pārdzīvotais pagātnē, pieredzētais tagadnē un gatavošanās nākotnei, izrādē "Kā dzimis jauns", bet izrādē "Tas, kas nav darīts nopietni" Anastasija Čornaja pievērsīsies retāk aplūkotai, bet ļoti aktuālai tēmai – pasīvā agresija, meklējot atbildes uz jautājumu – kā prāts un ķermenis reaģē uz uzbrukumu, kurā dusmas neizpaužas tiešā veidā?

11. jūlijā savus darbus publikai izrādīs Lelde Beāte Kuzņecova ar izrādi "Monologi un dialogi", kurā horeogrāfe šķetina cilvēka iekšējo monologu ar sevi pašu, un Mārtiņš Emīls Aržanovskis ar izrādi "TURU", kas iedziļināsies konfliktā, kas veidojas cilvēka iekšējai pasaulei sastopot ārējo.

Mārītes Supes dejas izrāde "Gaismu verot" 16. jūlijā LKA teātra mājā "Zirgu pasts" aicinās domāt par to, kur ikdienas rutīnā pazūd laimes sajūta un prieks par mazajiem dzīves sīkumiem, bet Artūra Nīgaļa izrāde "Silueta burti", balstīta intīmās pārdomās par attiecībām ar tēvu, kas izvēlējies ģimeni atstāt, pie skatītājiem nonāks 20. jūlija vakarā teātra mājā "Zirgu pasts".

Savukārt 25. jūlijā Rīgas Botāniskajā dārzā tiks rādīta izrāde "VIENS/1", caur kuru horeogrāfe Dita Andersone pēta smadzeņu darbību un domāšanas procesu izziņu kustībā. Rūdis Vilsons ar izrādi "Proserpina/Mans pavasaris" atklās sengrieķu mītu pasauli caur Persefones nolaupīšanas stāstu.

Noslēdzošā laikmetīgās dejas izrāde – Sintijas Skrabes "Savā starpā" – risinot jauna pāra attiecību stāstu tiks piedzīvota 15. augustā, Dzegužkalna estrādē.

Aktuālajai informācijai par izrādēm un norises vietām ir iespējams sekot līdzi LKA teātra mājas "Zirgu pasts" "Facebook" lapā.

Ieeja dejas izrāžu notikumos "Pilsētā +12" ir bez maksas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !