Foto: Publicitātes foto

Sākot ar 6. jūliju brīvdabas estrādēs dažādās vietās Latvijā būs skatāms populārais koncertuzvedums "Atgriežamies Latgolā", portālu "Delfi" informē uzveduma veidotāji.

Koncertuzvedumā apvienojušies režisors Valdis Lūriņš, komponists Valdis Zilveris, dziesmu tekstu autors Jānis Peters, Latvijas Nacionālā teātra aktieri un grupa "Baltie lāči". Latgaliešu stāstus pierakstījusi Danskovīte – īstena latgaliete, kuru Latvijā pazīst kā "Ontana un Annes" radītāju.

"Un kas gan var būt interesantāks par patiesiem stāstiem... Stāstiem, kuros klausoties, mute paliek vaļā: "Ej nu ej!", "Nelej!", "Vai tiešām tā var būt?" Latgales stāsti ir stipri un krāsaini kā Latgales keramika. Daudzus Baltinavas stāstus jūs esat iepazinuši gan Danskovītes lugās, gan arī Latvijas Nacionālā teātra izrādēs "Latgola.LV" divās sērijās, kur daļēji mēģinājām runāt latgaliski. Lai kādi vēji ir pūtuši, Latgale kā Latvijas priekšpostenis ir turējusies godam Jo, ja šim novadam dara pāri, latgalietis var būt strašnis. Ja vajag, mietu paņems rokās!" tā uzvedumu piesaka tā veidotāji.

"Danskovītes skatījums uz cilvēkiem ir ārkārtīgi vērīgs un labestīgs, viņas sarakstītā komēdija ir ļoti pozitīva un mīļa. Arī Valda Lūriņa skatījums uz cilvēkiem vienmēr ir cilvēkus ļoti mīlošs un pozitīvs, un, manuprāt, tās arī ir divas galvenās šī uzveduma veiksmes komponentes. Jo mums apkārt ir tik daudz negatīvā, sliktā un satraucošā, ka iespēja paveldzēties smieklu šaltīs divu stundu garumā ikvienam ir ļoti liela bauda. Cilvēki ļoti grib smieties, ļoti grib priecāties un ļoti grib redzēt, ka cienījami, godājami, cildināmi, lolojami un mīlami ir visi cilvēki – ar visām viņu vājībām, ar visiem viņu tikumiem, netikumiem un arī neveiksmēm," uzsver aktrise Dace Bonāte.

Latgales stāstus izspēlēs un izdziedās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Indra Burkovska, Dace Bonāte, Anna Klēvere, Voldemārs Šoriņš un Mārcis Maņjakovs. "Dzejnieka Jāņa Petera "Latgolas.lv" tekstos un komponista Valda Zilvera mūzikā būsim kopā arī ar īsteniem Latgales patriotiem – grupu "Baltie lāči" un solistu Andri Baltaci," piebilst izrādes režisors Valdis Lūriņš un aicina: "Cerams, ka skatītāju sirdis uzrunāsim ar komiskām un reālām epizodēm, muzikālu dauzīšanos, kā arī sadziedāsimies labi zināmajās un trakajās latgaliešu dziesmās."

Koncertuzvedumu "Atgriežamies Latgolā" varēs noskatīties:

6. jūlijā pulksten 20 Dikļu Neikelnkalna dabas koncertzālē;
7. jūlijā pulksten 16 Kandavā, Ozolāju estrādē;
11. jūlijā pulksten 19 Neretas Dzirnavu saliņas estrādē;
13. jūlijs pulksten 19 Lejasciema estrādē;
19. jūlijā pulksten 19 Ikšķiles estrādē;
20. jūlijā pulksten 19 Dobeles estrādē;
21. jūlijā pulksten 13 Dzintaru koncertzālē;
27. jūlijā pulksten 19 Saulkrastu estrādē;
28. jūlijā pulksten 16 Rojas brīvdabas estrādē;
2. augustā pulksten 19 Madonas estrāde;
3. augustā pulksten 18 Jelgavas brīvdabas koncertzālē "Mītava";
9. augustā pulksten 19 Liepājā, koncertdārzā "Pūt, Vējiņi!".

Biļetes uz koncertuzvedumu var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!