Fоtо: LETA, Māris Morkāns

Pirms divām nedēļām Latvijas Nacionālais teātris atteicās iznomāt telpas krievu režisora Dmitrija Krimova iestudējumam "Ārprātīgo piezīmes", kurā piedalīsies Čulpana Hamatova un Maksims Suhanovs – krievu valodas uz teātra skatuves nebūs, kamēr nebūs beidzies karš Ukrainā. Baltijas producentu kompānijas "Art Forte" vadītāja Jūlija Ločmele šim iestudējumam ir atradusi citu, negaidītu norises vietu.

Ziemā, pēc Dmitrija Krimova iestudējuma "Pīters Pens. Sindroms" pirmizrādes, Vītols parakstīja vienošanos par teātra telpu iznomāšanu neatkarīgam projektam "Ārprātīgo piezīmes", ko bija iecerēts spēlēt krieviski, nodrošinot subtitrus latviešu valodā. Pēc dažiem mēnešiem direktors no šīs vienošanās atteicās, "saprotot to, ka nebija pietiekami novērtējis šīs iznomāšanas simbolisko un morālisko nozīmi, kamēr notiek Krievijas agresija Ukrainā."

Pēc Jūlijas Ločmeles teiktā, sabiedrības reakcija sākās pēc tam, kad iestudējuma nosaukums parādījās Nacionālā teātra repertuārā bez norādes uz to, ka tās ir neatkarīga projekta viesizrādes. Tam sekoja Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks", kurā teātra kritiķe Zane Radzobe un bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis izteica viedokli – kamēr rit Krievijas aizsāktais karš, Nacionālajā teātrī iestudējums krievu valodā ir nepieņemams. Iestudējuma "Pīters Pens. Sindroms", kas veidots latviešu valodā, biļetes joprojām var iegādāties – tuvākā izrāde notiks 15. septembrī.

Biļetes uz pirmajām "Ārprātīgo piezīmju" izrādēm, kas jaunā vietā notiks no 18. līdz 21. septembrim, jau ir pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā.

Kur notiks "Ārprātīgo piezīmes"?

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !