Foto: DELFI

1. jūnijā plkst. 19.00 Mūzikas namā "Daile" ar teātra esošo un bijušo izcilnieku dalību norisināsies jaunais labdarības uzvedums Latvijas teātra vecmeistaru atbalstam – "Es esmu".

Režisora Pētera Krilova vadībā mākslinieciski izkārtotajos izrāžu fragmentos spēlēs izcilie teātra meistari - Helga Dancberga, Aina Karele, Gunārs Placēns, Tamāra Soboļeva - kopā ar šodienas vadošajiem aktieriem, starp kuriem skatītāji atpazīs Mārtiņu Eglienu, Ilzi Ķuzuli un daudzus citus.

Unikālajā paaudžu solidaritātes izrādē uz vienas skatuves kopā kāps 10 Latvijas teātra vecmeistari no Valmieras, Liepājas un Rīgas, lai kopā ar pašu izvēlētiem partneriem atgrieztos savās mīļākajās teātra izrādēs, stāsta pasākuma organizatori. 

Helga Dancberga kopā ar Nacionālā teātra aktieri Gundaru Grasbergu spēlēs fragmentu no izrādes "Antigone", Aina Karele atcerēsies sevi Ieviņas lomā no izrādes "Skroderdienas Silmačos", savukārt Gunārs Placēns atkal būs Šveiks. Uzvedumā piedalīsies Sarma Riekstiņa, Tamāra Soboļeva, Ļevs Birmanis, Irina Tomsone, Dace Vītola, Mārtiņš Egliens, Ilze Ķuzule un citi. Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kārlis Krūmiņš, un to rīko Latvijas Teātra Darbinieku Savienība kopā ar Latvijas Teātru Radošo Personību Atbalsta fondu "RAMPA".

"Esmu iecerējis uzvedumu veidot sportiskā garā, un spēles laukums būs kā trenažieru zāle. Mana vēlēšanās ir, lai uzveduma aktieri, esot kopā šai vakarā, uz vienas skatuves satiekas ne tikai profesijā, ar skatītājiem un saviem skatuves partneriem, kas pilnīgi noteikti būs radošs un interesants piedzīvojums, ne tikai ar savām lomām, bet arī satiekas cilvēciski - iedvesmojot gan paši sevi, gan arī skatītājus būt un noturēties savā labākajā formā," par uzvedumā "Es esmu" gaidāmo stāsta režisors Pēteris Krilovs.

Pasākuma dienā jau no plkst. 16.00 Mūzikas namā "Daile" ikviens tiek aicināts aplūkot un savā īpašumā iegūt dažādas Latvijas aktieru personīgās un ar teātra dzīvi saistītās atmiņas lietas, kas būs izstādītas unikālā ziedojumu tirdziņā.

Aktieru dalība kā uzvedumā tā ziedojumu tirdziņā ir brīvprātīga, un aktivitāšu laikā iegūtie ienākumi tiks novirzīti Latvijas teātru senioru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai - dzirdes aparātu, zobu protēžu, medikamentu iegādei, kā arī operāciju veikšanai un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

"Šis ir otrais gads, kad veidojam izrādi "Es esmu", aktualizējot paaudžu solidaritāti. Iepriekšējā gadā ar uzveduma skatītāju un tirdziņa dalībnieku atbalstu mēs varējām palīdzēt vairākiem teātra vecmeistariem gan emocionāli, gan sedzot ārstēšanās izdevumus," skaidro "RAMPA" valdes priekšsēdētāja Zane Jančevska.

Biļetes uz 1. jūnija uzvedumu "Es esmu" Mūzikas namā "Daile" pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Latvijas Teātra Radošo Personību Atbalsta fonds "RAMPA" šobrīd rūpējas par gandrīz 100 teātra vecmeistariem, kas savus spēka gadus un veselību atdevuši teātrim. Liela daļa šo savulaik tautā tik ļoti mīlēto skatuves mākslinieku šobrīd ir kļuvuši par vientuļiem pensionāriem ar minimālajiem ienākumiem, un viņiem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!