Janvārī Zirgu pastā tiks izrādītas divas no režisora Reiņa Suhanova Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai veltītās triloģijas Valmieras teātra dzejas izrādēm - Raiņa "Vētras sēja" un Aspazijas "Sarkanās puķes".

"Ja pati pirmā režisora Reiņa Suhanova dzejas triloģijas izrāde "Bērns vārdā Rainis", kas tapa ciešā sadarbībā ar Valmieras teātra aktieriem Inesi Ramuti un Mārtiņu Meieru, caur Raiņa dzeju bērniem pētīja mazā cilvēka iekšējās pasaules norises, tad Aspazijas "Sarkanās puķes" kopā ar trim Valmieras teātra aktrisēm - Ingu Apini, Daci Everss un Māru Menniku iedziļinājās un aptvēra Aspazijas dzejas krājuma liriskā varoņa iekšējās dzīves sarežģīto karti un teritoriju - emocionālu ceļojumu no bezgalīga tukšuma līdz tādam iekšējam spēkam, kas spēj aizraut pasauli ar jaunām domām un idejām," stāsta teātra pārstāvji.

Dzejas triloģijas noslēdzošā daļa, kurā piedalās trīs Valmieras teātra aktieri Māris Bezmers, Mārtiņš Meiers un Kārlis Neimanis - Raiņa "Vētras sēja" uzrunā tieši jaunu cilvēku, viņam atrodoties ceļā uz pieaugšanu.

"Izrāde ļaus skatītājiem dzirdēt Raiņa rakstīto dažādos līmeņos - gan skaļi un grandiozi, gan klusi un mierīgi, piedāvājot iespēju būt klāt, padarot skatīšanās pieredzi plašāku. Šī dzeja prasa impulsīvu montāžu - tuvplānus un tālplānus, straujas telpas, estētikas un ideju pārmaiņas," par izrādi saka režisors Reinis Suhanovs.

Sēdvietas uz izrādi netiek norādītas, tās var izvēlēties. Publikai izrādē tiek piedāvāta drosmīga skatīšanās pieredze - tā būs iespēja pārvietoties kopā ar aktieriem, informē teātra pārstāvji.

Jauniestudējumu "Vētras sēja" izrādīs 16. janvārī (plkst. 15:00 un 19:00), "Sarkanās puķes" - 17. janvārī (plkst. 15:00 un 19:00).

Viesizrādes notiks LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" Rīgā, Dzirnavu ielā 46. Biļetes iespējams iegādāties internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!