Foto: Uldis Bārdiņš

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā "Zirgu pasts" 6. un 10. septembrī būs iespējams noskatīties LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas absolventu diplomdarba izrādes "Medības" un "Nelabā roka", kas jau ieguvušas gan skatītāju, gan arī kritiķu atzinību, portālu "Delfi" informē LKA pārstāvji.

Izrādes piedalās teātra festivāla "Homo Novus" iniciētajā jauno latviešu mākslinieku darbu programmā, un tās vēros arī citu starptautisku teātra festivālu organizatori, izrāžu producenti un režisori, līdz ar to abas izrādes būs pieejamas ar tulkojumu angļu valodā.

Režisora Elmāra Seņkova iestudētās izrādes "Medības" varoņi ir mūsdienu jaunieši, kas cenšas saprast savas dzīves vērtības. Aktieru savāktie šodienas cilvēku dokumentālie stāsti organiski savijas ar Aleksandra Vampilova lugas "Pīļu medības" iedvesmotām situācijām, no kurām neviens neiznāk kā uzvarētājs. Kritika jau novērtējusi šo iestudējumu, atzīmējot, ka "Leļļu teātrim gatavotā aktieru kursa diplomdarba izrāde Elmāra Seņkova režijā pārspēj lielu daļu Latvijas teātru produkcijas šajā sezonā" (Atis Rozentāls, Kultūras Diena). Izrādes ansamblim šoruden pievienosies Valmieras drāmas teātra aktieris Rihards Jakovels. Izrāde būs skatāma 6. septembrī pulksten 18.00.

Savukārt Kārļa Krūmiņa iestudējumu "Nelabā roka" būs iespējams noskatīties 10. septembrī pulksten 16.00 un 20.00. Jaunie aktieri virtuozi izspēlē amerikāņu dramaturga Roberta Askinsa melnās komēdijas "Hand to God" paradoksālās situācijas, parādot gan savas dramatiskā teātra aktiera, gan leļļu meistarības prasmes. Atdzīvojusies lelle jeb galvenā varoņa (Agris Krapivņickis) alter ego pārkāpj sabiedrībā pieņemtās uzvedības robežas, ievelkot arī pārējos izrādes personāžus afērā, kurā atšķirības starp labo un ļauno ir visai izplūdušas. Izrāde ar labām atsauksmēm tika uzņemta arī šā gada Valmieras vasaras teātra festivālā.

Pēc tam abas izrādes būs iespējams noskatīties LKA Skatuves mākslas festivālā "Patriarha rudens", kas šogad noritēs no 30. septembra līdz 6. oktobrim un atzīmēs savu 10 gadu jubileju. Informācija par festivāla programmu, izrāžu datumiem un norises vietām sekos jau drīzumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!