Foto: Publicitātes foto
Šī gada 6. oktobrī skatītāju vērtējumam tiks nodota Latvijas Jaunatnes teātra jaunā muzikālā izrāde "Kapteiņa Granta bērni", kurā skanēs Imanta Kalniņa mūzika ar Knuta Skujenieka tekstiem, portālu "Delfi" informē izrādes producents Juris Millers.

Pirms 50 gadiem izrāde "Kapteiņa Granta bērni" tika iestudēta Jaunatnes teātrī, Māras Ķimeles režijā un ar Andra Freiberga scenogrāfiju. Šoreiz Žila Verna vērienīgā romāna iestudējumu veido režisore Laila Kirmuška, bet uz skatuves būs redzami Jānis Skanis vai Imants Vekmanis (kapteinis Grants), Miks Galvanovskis (kapteinis Džons Mengls), Jānis Kirmuška (Paganels), Edgars Lipors (lords Glenervens), Zane Vaļicka (lēdija Glenervena), Māris Skrodis (Talkavs un Toms Ostins), Sandija Misika (Mērija), Sandis Bergholds (Roberts), Dzintars Lipors (Airons un Tirgotājs), Madars Zvagulis (pulkvedis Maknebs) un citi aktieri. Horeogrāfijas izrādei veido Sanita Misika, skaņdarbu muzikālās aranžijas - Raitis Aukšmuksts, bet izrādes vokālais pedagogs ir dziedātājs Juris Vizbulis.

"Pēc rokoperas "Mauglis", kas Latvijas Pasākumu forumā tika atzīta par 2021. gada izcilāko kultūras pasākumu un Covid-19 mājsēdes dēļ arī par programmā "Latvijas Skolas soma" skatītāko izrādes ierakstu, "Kapteiņa Granta bērni" ir nākamais Latvijas Jaunatnes teātra lieluzvedums, kurā bez aktieriem piedalīsies arī vairāki desmiti tautas deju ansambļa "Dzintariņš" dejotāji un Latvijas Jaunatnes teātra studijas audzēkņi", stāsta Millers.

"Šis ir aizraujošs, negaidītiem pavērsieniem un piedzīvojumiem bagāts stāsts visai ģimenei, kuru īpaši paspilgtina Imanta Kalniņa un Knuta Skujenieka leģendārās dziesmas," sola producents.

Foto: Publicitātes foto

Režisore Laila Kirmuška piebilst: "Šī izrāde būs par drosmi, mīlestību, pārbaudījumiem un piedzīvojumiem. Skatoties uz paša kapteiņa Granta bērniem varu teikt - nekad nevajag ļauties izmisumam. Drosme atsver visu!"

Muzikālās izrādes "Kapteiņa Granta bērni" pirmizrāde notiks Ādažu kultūras centrā 6. oktobrī, kam sekos izrādes Ogrē, 7. oktobrī, Rīgā, VEF kultūras pilī, 8. oktobrī (izsludināta arī papildizrāde), Valmierā, 13. oktobrī, Ventspilī, 15. oktobrī, Jelgavā, 21. oktobrī, un Liepājā, 22. oktobrī. Jau šobrīd ir nopērkamas biļetes arī uz 2024. gadā paredzētajām izrādēm Ulbrokā, Jēkabpilī, Cēsīs un Siguldā. Izrāde ir iekļauta programmā "Latvijas Skolas soma".

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!