Foto: Justīne Grīnberga
Liepājas teātrī šobrīd notiek darbs pie pirmā lielās zāles šīs sezonas jauniestudējuma pieaugušajiem. Režisora Dmitrija Petrenko vadībā tiek veidota izrāde "Jasmīns", kuras pamatā ir rakstnieces Ingas Ābeles tāda paša nosaukuma luga.

Režisors izrādei devis žanrisko apzīmējumu – gandrīz mistērija – pirmizrāde notiks 11. novembrī.

Ingas Ābeles daiļrade režisoram nav sveša, 2021. gadā Daugavpils teātrī Petrenko iestudējis lugu "Tumšie brieži", kas arī mudinājis režisoru turpināt Ābeles darbu iestudēšanu.

"Inga Ābele ir ļoti svarīga dramaturģe manā dzīvē. Vēl jaunībā es biju tā iemīlējies viņas lugās, ka tās vēl vairāk rosināja manu interesi par teātri," atzīst režisors.

Poētisku un metaforām bagātu, kā pati luga, režisors sola arī gaidāmo iestudējumu.

Foto: Publicitātes foto

Ikdienas rutīnā un parādos iegrimuši savās lauku mājās ikdienu vada Jasmīne, viņas vīrs Artis un vecmāmiņa Ģertrūde. Līdz kādu dienu ierodas Jasmīnes māte Laura, atvedot sev līdzi arī Mihaelu... šī ierašanās ne tikai izjauks ikdienas plūdumu, bet sabangos arī Jasmīnes dvēseli.

Runājot par gaidāmo iestudējumu Petrenko papildina: "Dzīve mūs iemāca pareizi reaģēt uz notikumiem un cilvēkiem. Spēlēt dažādas lomas, tādējādi aizsargājoties no sāpēm. Situāciju ir daudz, un mēs baidāmies uzvilkt neatbilstošu masku. Taču visvairāk mēs baidāmies parādīt to, ka esam tikai cilvēki. Bet ja nu būt par cilvēku ir mūsu vienīgais uzdevums. Šī luga ir par lielu izmisumu, kas iestājas, kad šķiet, ka dzīvē vairs nekas labs nekad nenotiks. Un par iespēju, kas mums tiek dota, lai visu mainītu saknē. Par neatbildamu jautājumu – vai kaisle, kam mēs izvēlamies sekot, var dot dzīvību, vai arī tā var tikai nonāvēt."

Jasmīnes loma uzticēta aktrisei Kintijai Stūrei, izrādē piedalās arī Rolands Beķeris, Anda Albuže, Karīna Tatarinova, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Anete Berķe, Sandis Pēcis, Laura Jeruma.
Izrādes radošajā komandā režisors pieaicinājis arī scenogrāfi Mariju Ulmani, kostīmu mākslinieci Baibu Litiņu, komponistu Jūliju Melngaili un gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu.

Izrāde iekļauta lielās zāles abonementā, līdz gada beigām to iespējams noskatīties arī 12. un 19. novembrī, kā arī 3. decembrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!