Foto: F64

Izsludināts atklāts konkurss uz SIA "Liepājas teātris" divu valdes locekļu amatiem, vēsta teātra ieraksts sociālajā medijā "Facebook". Tiek meklēts valdes loceklis ar atbildību par mākslinieciskajiem jautājumiem (mēnešalga – 2950 eiro) un valdes loceklis administratīvajā un saimnieciskajā jomā (mēnešalga – 2375 eiro). Pieteikumus atlasei var iesniegt trīs nedēļu laikā – līdz 2023. gada 24. novembrim (ieskaitot).

No valdes locekļa mākslinieciskajā jomā amata kandidātiem tiek sagaidīta padziļināta izpratne par jautājumiem, kas saistīti ar skatuves mākslu, pieredze darbā ar skatuves mākslas iestudējumu veidošanu, izpratne par izrāžu budžeta plānošanu un kontroli, izpratne par profesionālā teātra vidi nacionālā un starptautiskā līmenī.

Savukārt no valdes locekļa administratīvajā un saimnieciskajā darbā amata kandidātiem tiek prasītas: zināšanas un izpratne par finanšu vadības jautājumiem, uzņēmuma vadību, tostarp risku vadību, zināšanas par finanšu resursu pārvaldību, kā arī pieredze nekustamā īpašuma apsaimniekošanā un iepirkumu procesos un izpratne par sabiedrības darbības stratēģijas realizēšanu.

Kā norādīts Liepājas Centrālās administrācijas vietnē – liepaja.lv –, atlase tiks organizēta trīs kārtās. Otrajā kārtā iekļuvušie pretendenti tiks aicināti uz interviju. Trešajā kārtā iekļuvušajiem pretendentiem būs jāsagatavo un komisijas locekļiem jāprezentē faktos balstīts SIA "Liepājas teātris" darbības stratēģiskais redzējums/vīzija nākamajiem pieciem gadiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs, priekšlikumus to īstenošanai un iespējamos risinājumus attiecīgi sabiedrības darbībai mākslinieciskajā vai saimnieciskajā jomā.

"Delfi" jau informēja, ka 3. septembrī pilnvaru termiņš beidzās līdzšinējiem Liepājas teātra valdes locekļiem – Evai Ciekurzei un Herbertam Laukšteinam.

Augustā neapmierinātību ar toreizējo teātra vadību pauda Liepājas teātra aktieri. Atklātā vēstule pašvaldības vadītājam Gunāram Ansiņam ("Liepājas partija") viņi aicināja izsludināt atklātu konkursu uz valdes locekļa un mākslinieciskā vadītāja vietām. Viņi norādīja uz Herberta Laukšteina nevēlēšanos tikties ar aktieriem un pauda satraukumu par trīs kolēģu – Egona Dombrovska, Madaras Viļčukas un Edgara Pujāta – un galvenā režisora Dmitrija Petrenko aiziešanu no Liepājas teātra.

Septembrī Liepājas teātra sapulcēs tika nolemts, ka uz laiku valdes locekļa pienākumus pildīs līdzšinējā valdes locekle Eva Ciekurze un koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Liepājas teātris ir vecākais joprojām pastāvošais latviešu profesionālais teātris Latvijā, tas dibināts 1907. gadā. Laika gaitā teātrim ir bijuši dažādi nosaukumi, pašreizējais tam ir kopš 1998. gada, kad Liepājas valstspilsētas pašvaldība kļuva par SIA "Liepājas teātris" vienīgo īpašnieci.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Liepājas teātris" apgrozījums pērn bija 653 927 eiro un uzņēmuma zaudējumi sasniedza 71 687 eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!