youtube:StYPZIMTefA

Pirms viena no pēdējiem soloprogrammas "Viens" koncertiem, kas šovakar, 29. novembrī, izskanēs Mūzikas namā "Daile", ģitārists Mārcis Auziņš publicējis leģendārās grupas "Nirvana" dziesmas "Smells like teen spirit" versiju ģitārai.

"Uz to mani iedvesmoja Jāņa Joņeva grāmata "Jelgava '94", ko izlasīju šovasar, tā man lika atcerēties to mūziku, ko klausījos tīņu gados. Neticēsiet, bet arī Madonā metālisti tolaik cīnījās ar reperiem un reiveriem, man bija ādas bikses un gari mati, Madonā par gariem matiem varēja "dabūt pa galvu", es arī tikai tagad esmu saņēmies atkal tos atlaist nedaudz garākus," smejoties saka ģitārists Mārcis Auziņš.

Ģitārists Mārcis Auziņš soloprogrammas "Viens" koncerttūri noslēgs Liepājā 7. decembrī ar diviem koncertiem koncertzālē "Lielais Dzintars". Abos koncertos kopā ar Mārci Auziņu uz skatuves kāps arī divi jauni ģitārspēles talanti no Liepājas Pop/Rok skolas, "Ģitāristu Duo" jeb Tomass Mažrims (10 gadi) un Daņils Titovs (11 gadi).

"Es viņu vecumā tik labi ģitāru vēl nespēlēju, patiesībā, viņu vecumā es vēl vispār nespēlēju. Šos jaunos talantus pirmo reizi dzirdēju būdams žūrijā kādā konkursā. Viņos ir muzikāla degsme un tāds neviltots prieks par muzicēšanu, ka man uzreiz bija skaidrs - gribētu ar šiem puikām kādreiz kopā uzstāties, viņi man lika atcerēties manus pirmos soļus ģitārspēlē, tāpēc man liels prieks, ka varēsim uzstāties kopā un ka es šādi varu viņus atbalstīt," par Liepājas koncertu īpašajiem viesiem saka Mārcis Auziņš.

Mārča Auziņa soloprogramma “Viens” sekoja debijas albumam “Viens”, kas iznāca pagājušā gada rudenī un tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”. Soloprogrammā iekļautas gan Maestro Raimonda Paula kompozīcijas, gan citu latviešu komponistu darbi, gan pasaules hitu aranžijas, džeza standartu aranžijas un paša Mārča Auziņa kompozīcijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!