Foto: DELFI

Otrdien, 13. jūnijā, Ministru kabinets akceptējis AS "Latvenergo" ziedojumu 200 000 eiro apmērā XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku (turpmāk – Svētki) sagatavošanas un īstenošanas pasākumiem, portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule.

No "Latvenergo" ziedojuma līdzekļiem plānots segt Svētku gājiena vizuālā noformējuma un tehniskā nodrošinājuma izmaksas, daļu no deju lielkoncerta Mūžīgais dzinējs" scenogrāfijas realizācijas izmaksām, vairāku koncertu producēšanas izmaksas, naudas balvas kolektīvu fināla skašu uzvarētājiem – Svētku laureātkolektīviem, veikt Svētku bezmaksas pasākumu dokumentēšanu, kurus savu tiešraižu un translāciju plānos nav iekļāvusi Latvijas Televīzija.

AS "Latvenergo" ziedojums plānots kā mērķziedojums un pilnā apjomā tiks izlietots tikai Dziesmu un deju svētku nodrošināšanai, norāda ministrijas pārstāve.

Ziedojumu plānots novirzīt nodibinājumam "Svētku fonds", kas ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras darbības mērķis ir atbalstīt nozīmīgus kultūras pasākumus, bet jo īpaši Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, piesaistot finansējumu.

Fonds ir Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku rīkotājinstitūciju ilggadējs partneris. Ar piesaistīto finansējumu ir sekmēta Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošana un norise 2010., 2015. un 2021.gadā, sadarbojoties ar to rīkotāju – Valsts izglītības satura centru, kā arī Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku sagatavošana un norise 2013. un 2018.gadā, sadarbojoties ar rīkotāju – Latvijas Nacionālo kultūras centru. Papildus tam Fondam ir pienākums pie sava gada pārskata pievienot detalizētu informāciju par izlietotajiem ziedojumiem un dāvinājumiem, kas ir pieejams publiski un ko kontrolē Valsts ieņēmumu dienests.

Kultūras ministrija savas kompetences ietvaros nodrošina XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku sagatavošanas procesu un pārrauga tajā iesaistīto KM atbildīgo institūciju darbu. KM ir pilnībā atbildīga par pieprasītā finansējuma pamatotību, lietderīgu un efektīvu izlietojumu XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku izdevumu segšanai.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks Rīgā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Svētku laikā notiks vairāk kā 60 pasākumu, divas trešdaļas no kuriem – bezmaksas. Svētku norises tiks plaši atspoguļotas sabiedriskajos medijos un komerctelevīzijās, Rīgā un citviet Latvijā, kā arī ārpus valsts robežām notiks arī Svētku notikumu publiskās skatīšanās pasākumi. Svētku rīkotājs ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!