Foto: DELFI

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Rīgas Lutera draudze ir piebiedrojusies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas pasaulē (LELBP) iniciatīvai rīkot īpašu Dziesmu un Deju svētkiem veltītu dievkalpojumu, kas notiks svētdien, 9. jūlijā, plkst. 11.00 Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalnā, "Delfi" informē Rīgas Lutera draudzes komunikācijas vadītāja Evija Kalinka.

Šo svētku dievkalpojumu vadīs LELB un LELBP mācītāji un mācītājas, un sprediķos LELBP arhibīskape Lauma Zušēvica. Dziesmu un Deju svētku dalībnieku kopkoris 250 dziedātāju sastāvā dievkalpojumā izpildīs skaistākās kora dziesmas no svētku repertuāra, tādas kā Lūcijas Garūtas "Mūsu Tēvs debesīs", Raimonda Tigula "Rīta un vakara dziesma", Lolitas Ritmanes "Augšup dzīvība skan", Ērika Ešenvalda "Dvēseles dziesma" u. c.

Klātbūtni svētku dievkalpojumā apstiprinājuši komponisti Lolita Ritmanis un Raimonds Tiguls. Kopkori diriģēs Matīss Tučs, Guntars Prānis, Linda Naudiņa, Aleksandra Špicberga un Oksana Nikitiuka.

Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls, kurš pats dzied Rīgas Lutera draudzes korī, saka: "Kordziedāšana un dievkalpojums – abas ir garīgas pieredzes, kurās sajūtam, kā mūsu personības, darbs, balsis, sapņi, gaišais un tumšais dzīvē ierakstās kādā lielākā mērogā, tajā, kas ir lielāks nekā mēs paši. Man dievkalpojums ir kā svētības simbols, kā telpa, kurā atveramies Dieva Gara gaismas svētībai. Atveramies svētībai un apzināmies to, ka Dziesmu svētki ir vārdos grūti izsakāma svētība mūsu tautai un nācijai."

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!