Foto: Publicitātes attēli

Šonedēļ iznācis žurnāla "Kino Raksti" 2012/2013 gadu mijas numurs, kurā šoreiz īpaši daudz recenziju par 2012. gada nogalē pirmizrādītām filmām.

Astoņās recenzijās analizētas spēlfilmas "Sapņu komanda 1935" un "Picas", dokumentālās filmas "Fedja" un "Pēdējā tempļa hronikas", autoru vidū ir Inga Pērkone, Dita Rietuma, Pēteris Krilovs, Agris Redovičs, Ilona Brūvere un citi.

Numura aktuālā tēma, atsaucoties uz Latvijas filmu nozarei būtisko starptautisko sadarbību – valsts ekonomikas sildīšana ar jaunu tūrisma paveidu, tā saukto filmu tūrismu. Rubrikā "Latvijas Intervija" – režisors Viesturs Kairišs, kurš nupat uzsācis darbu pie jaunas spēlfilmas "Melānijas hronika", savukārt rubrikā "Eiropas intervija" – režisors Andrejs Zvjagincevs sarunā ar režisori Ināru Kolmani.

Arī šajā numurā žurnāls "Kino Raksti" jau tradicionāli iepazīstina ar Latvijas kinoveidotāju jauno paaudzi, kas absolvē Latvijas Kultūras akadēmiju, šoreiz – astoņi jauni kinorežijas bakalauri. Starptautiskās aprites sadaļā Anitas Uzulnieces stāsts par Vācijas festivālu rudeni – Lībeka, Kotbusa, Manheima un Heidelberga.

Noslēdzot 2012. gadu, žurnāls "Kino Raksti" atgādina par divām personībām, kam aizvadītajā gadā apritēja nopietnas jubilejas – vācu kinorežisore Lēnija Rīfenštāle un latviešu kinomākslinieks Jānis Matīss. Savukārt rubrikā "In memoriam" – aktrises Velta Līne un Rasma Roga.

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas "Jubilāri pasaulē" un "Jubilāri Latvijā", arī tests "Ko tu zini par kino?".

Žurnāls "Kino Raksti" nopērkams preses tirdzniecības vietās un grāmatnīcās, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!