Foto: Publicitātes foto
Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena strādā pie pirmās latviešu pilnmetrāžas dokumentālās animācijas filmas "Mans mīļākais karš", kas ir stāsts par pieaugšanu dīvainajos aukstā kara laika apstākļos, portālu "Delfi" informē studijas "Ego Media" pārstāvji.

Filma "Mans mīļākais karš" ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu no mazas, visam naivi ticošas padomju meitenes līdz neatkarīgi domājošai, patstāvīgai pusaudzei. Filmas darbība ilustrē laiku no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz neatkarības pasludināšanai, kad ideoloģiski valstī valdīja patoss, bet sadzīvē bija jāsastopas ar tādām parādībām kā sviesta trūkums, pārtikas taloni un bija liegta pieeja pie atklātās jūras.

"Šī filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu; mēs vēlamies ļoti personiski, atklāti, ar humoru un vienlaikus nopietnību parādīt, kāda bija šī absurdā dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu," stāsta filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena.

Režisores veidotais autobiogrāfiskās filmas scenārijs tapa pirms deviņiem gadiem, bet pirms trim gadiem tika uzsākta filmas veidošana. Nākamā posmā ar rūpīgā vēsturisko detaļu izpētē balstītas animācijas palīdzību filmā tika rekonstruēta padomju laika realitāte, sākot no dzīvokļa interjeriem, padomju skolēnu atribūtiem līdz kopējai aukstā kara laika atmosfērai.

Filmu "Mans mīļākais karš" veidojuši mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmu atbalstījis Nacionālais Kino centrs. Studija "Ego Media" jau iepriekš veiksmīgi sadarbojusies ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu – 2008. gada uz ekrāniem nonāca dokumentālā filma "Bekons, sviests un mana mamma".

Filmas pabeigšanai: animācijas pēdējam posmam, skaņas montāžai, kā arī arhīva materiālu iegādei nepieciešami vēl 9600 eiro; vajadzīgā summa projektubanka.lv jāsavāc piecu nedēļu laikā, sākot no 26. septembra līdz 31. oktobrim. Filmas ziedotājiem būs dažādas pateicības, sākot no atbalstītāja vārda iekļaušanas filmas titros visiem, kas ziedojuši vismaz 10 eiro, līdz īpašam kultūrāli kulināram pasākumam ar režisori lielākajiem atbalstītājiem.

"Katrs, atbalstot filmu, piedalās filmas veidošanā, un šoreiz tas nozīmē palīdzēt tikt izstāstītam stāstam par Latvijas vēsturi, tātad savā ziņā par mums visiem," aicina filmas producents Guntis Trekteris.

Ja tiks savākts nepieciešamas atbalsts, filma "Mans mīļākais karš" tiks pilnībā pabeigta līdz šī gada beigām, un uz lielajiem ekrāniem to varēs redzēt 2020. gada pavasarī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!