Foto: Jānis Mūrnieks

Rīgā, Elizabetes ielā 39, no 17. līdz 30. jūnijam būs skatāma Jāņa Mūrnieka fotoizstāde "Pietiekamība", portālu "Delfi" informē fonda "Mākslai vajag telpu" pārstāve Katrīna Jaunupe.

Kā vēsta Jaunupe, izstāde piedāvā unikālu iespēju iepazīties ar fotogrāfa jaunāko analogo mākslas fotogrāfiju kolekciju, kurā tiek apcerētas dzīves vienkāršības un mirkļa vērtības tēmas.

Jānis Mūrnieks (dzimis 1977. gadā) kopš pusaudžu gadiem rod mieru, skatoties caur fotokameras objektīvu. Viņa darbos atspoguļojas gaismas un redzes prizmā fiksētie mirkļi, kas viņam sniedz pārliecību, ka šie mirkļi ir pietiekami. Kopš 1997. gada viņš ir ceļojis un dzīvojis ASV, Eiropā un Indijā, vienmēr meklējot nozīmi pasaulē, kas bieži vien liek justies tā, it kā nekad nebūtu pietiekami. Tomēr izstāde "Pietiekamība" ir atgādinājums par brīžiem, kad var apstāties un novērtēt tagadni.

Ikdienas lielais ekrāns novērš ievērojamu uzmanību. Komforts un brīvība tiek uzskatīti par pašsaprotamu, pienāk brīdis, kad košļenei izzūd garša, iestājas garlaicība, pazūd jēga un viss šķiet slikti. Šis iekšējais zemais stāvoklis ir tas maģiskais sākumpunkts, kas dod iespēju apstāties, novērot un sajust sevi, rast pamatu, un restartēties. Šīs izstādes centrā pārsvarā ir bērni - kā nulles punkts, atgādinājums, jauna iespēja.

Nemitīgas kustības un digitālo traucēkļu pārpilnajā pasaulē, šī mākslinieka analogo mākslas fotogrāfiju kolekcija savij gan Indijas ikdienas dzīvi, gan bērnu klātesamību, rodot dziļas atziņas vienkāršā esībā. Attēlotā vide kalpo kā kluss liecinieks mūsu eksistencei, smalki atklājot arī citu stāstu - trauslo nevainību un zinātkāri.

Šī introspekcija sasaucas ar Mūrnieka nodomu arī veicināt finansējumu bērnu izglītībai. Ienākumi no šīs izstādes atbalstīs izglītības iniciatīvas, kuru mērķis ir veicināt bērnos apzinīgu attieksmi pret vidi, uzsverot pārliecību, ka visdziļākās pārmaiņas sākas ar izpratni.

Izstādi organizē "Mākslai vajag telpu". Projekta vadītājas ir Katrīna Jaunupe, Elīna Sproģe un Agnese Jeromāne.

Izstāde aplūkojama Elizabetes iela 39 (ieeja no iekšpagalma), Rīgā. Darba laiks - katru dienu no pulksten 12 līdz 19.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!