Foto: Choreo

Igaunijas pilsētā Tartu bāzētā laikmetīgās mākslas galerija "Kogo" šogad pārstāv latviešu mākslinieci Elīnu Vītolu vienā no nozīmīgākajām laikmetīgās mākslas mesēm pasaulē "Liste Art Fair Basel".

Kā "Delfi" informē galerijas pārstāvji, mese norisinās no 10 līdz 16. jūnijam Bāzelē, Šveicē, un tajā šogad piedalās 91 galerija no 35 valstīm, prezentējot vairāk nekā 100 mākslinieku darbus.

Vienlaikus no 9. līdz 16. jūnijam netālu no Bāzeles "Kogo" piedalīsies arī citā nozīmīgā mākslas notikumā – "Basel Social Club", prezentējot igauņu mākslinieces Lauras Peldas (Laura Põld) darbus. "Kogo" mākslas mesē "Liste" piedalās jau ceturto gadu pēc kārtas, taču pirmo reizi "Basel Social Club".

Elīnas Vītolas darbu prezentācijā ar nosaukumu "Izplatītas glezniecības un sadzīves problēmas" apvienotas lielformāta interaktīvas gleznas, treniņtērpi, airu laiva un ar cukura glazūru klāta vēstule. Izmantojot daudzslāņainu instalācijas formātu, viņa pēta ideju par ieiešanu mākslas darba telpā, kā arī asprātīgā veidā atsaucas uz saviem iepriekšējiem radošajiem projektiem, kas skar eksistenciālus jautājumus par mākslu. Prezentācijas rotaļīgums aicina skatītājus izzināt darbus performatīvi, atklājot to iespējamās nozīmes un vēstījumus, vēsta "Kogo" pārstāvji.

Māksliniece Elīna Vītola (1986) dzīvo un strādā Rīgā. Viņas konceptuālie, vizuāli izteiksmīgie darbi variē no gleznām līdz sarežģītām komunālām instalācijām, kuru tapšanā iesaistīti daudzi citi mākslinieki un radošo profesiju pārstāvji. Glezniecība kalpo kā nozīmīgs pavadonis Elīnas Vītolas radošajā darbībā, lai izprastu jautājumus, kas saistīti ar mākslinieces identitāti un mākslas pasauli kopumā, vienlaicīgi radot jaunas platformas arī citiem māksliniekiem.

Elīna Vītola ir apguvusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistrantūras studijās. Viņa ir darbojusies gan kā māksliniece, gan kā kuratore tādās organizācijās kā "Monumental Cafe" un galerija "Low" Rīgā. Vītola ir piedalījusies izstādēs Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Laikmetīgās mākslas centrā "Kim?", Tallinas Mākslas namā, Kadriorga mākslas muzejā, Tartu Universitātes Mākslas muzejā, galerijā "Kogo" Tartu un galerijā "P/////AKT" Amsterdamā. 2018. gadā viņa saņēma Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā mākslinieka balvu, bet 2021. gadā viņa tika izraudzīta "Purvīša balvas" finālam. Viņas darbi iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Eiropas Patentu valdes kolekcijās.

Kopš 2018. gada Elīnu Vītolu reprezentē "Kogo" galerija Tartu, Igaunijā.

"Liste Art Fair Basel" ir pasaulē nozīmīgākā mākslas mese jaunajām un daudzsološajām galerijām, kas norisinās kopš 1996. gada. Papildu mākslas gadatirgum atvērta arī tiešsaistes platforma "Liste Showtime Online" (10.–23.6.2024.), kurā apskatāmi Elīnas Vītolas darbi. "Liste" norisinās paralēli pasaules nozīmīgākajai un senākajai mākslas mesei "Art Basel" (13.–16.4.2024.).

"Basel Social Club"(9.–16.6.2024.) ir bezpeļņas mākslas notikums, kuru kopš 2022. gada organizē mākslinieku, galeristu un kuratoru grupa. Pasākums notiek Bāzeles apkaimē darbojošos lauksaimnieku īpašumos, kopumā aptverot 72 hektārus lielu teritoriju. Lauras Peldas darbi tiks izstādīti Mathis-Hof saimniecībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!