Fоtо: Publicitātes foto

12. jūlijā plkst. 17.00 Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti", tiks atklātas scenogrāfes un gleznotājas Annas Heinrihsones izstādes "Miglas diena" un "Mans miers ir beigts", portālu "Delfi" informē "Jūras vārtu" pārstāvji. Eksponētās jaunās gleznas un zīmējumi, objekti saistībā ar teātri, veido divus atsevišķus stāstus.

Par teātra nama izstāžu zālē redzamās izstādes "Miglas diena" tēmas izvēli autore saka: "Man patīk migla. Agrāk man bija bail no parādībām, kuras nevaru izskaidrot, vai kuru laikā nav skaidra redzamība. Vienmēr ir licies, ka kāds no turienes mani vēro. Tagad esmu mierā ar to."

Savukārt pirmā stāva galerijā Heinrihsones ekspozīcija "Mans miers ir beigts" vedina iejusties pretnostatījumos – aktivitāte, statiskums – un savstarpējā pasauļu mijiedarbībā. Pati māksliniece šo izstādi raksturo šādi: "Kāds ir patiess pārdzīvojums, ko es izjūtu kā savu magnētisko pievilkšanas punktu? Pielūgsmes objekts, apslēpts, intīms, citiem nesvarīgs. Spēka vietas auglis, pie kā domas atgriežas kā pie reliģiska avota."

Izstādes būs apskatāmas līdz 8. septembrim.

Scenogrāfe un gleznotāja Anna Heinrihsone strādājusi pie vairāk nekā 130 izrādēm visos Latvijas teātros un ārzemēs – ar tādiem režisoriem kā Oļģerts Kroders, Indra Roga, Mihails Gruzdovs, Elmārs Seņkovs, Reinis Suhanovs u. c. Viņai ir desmit "Spēlmaņu nakts" nominācijas un divas balvas (Gada kostīmu māksliniece).

Anna Heinrihsone sarīkojusi vairāk nekā desmit personālizstādes Rīgā, Cēsīs, Liepājā un tagad arī Ventspilī.

Māksliniece radījusi dizainu nozīmīgām izstādēm Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgas Kino muzejā, Rīgas Mākslas telpā, Žaņa Lipkes muzejā un citviet. Mākslinieces darbi atrodas vairākās mākslas kolekcijās.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !