Foto: DELFI
Ceturtdien, 6. februārī, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) pulcējās mākslas profesionāļi un interesenti, lai piedalītos mākslinieka Ērika Apaļā izstādes "Ģimene" atklāšanā muzeja Lielajā zālē. Izstāde plašākai publikai būs aplūkojama no 7. februāra līdz 29. martam.

Izstādes kuratore ir Katerina Gregosa (Katerina Gregos), kura bija arī kuratore pirmajai Rīgas Starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei (RIBOCA), kurā bija apskatāmi arī Ērika Apaļā darbi. Izstādes koordinatore – Anna Pūtele.

Ēriks Apaļais tiek pieteikts kā viens no oriģinālākajiem un izdomas bagātākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, kas pēdējo gadu laikā nākuši no Latvijas. Izstāde piedāvā mākslinieka līdzšinējās darbības pārskatu piecās sadaļās.

"Ar šo darbu izlasi, kas pirmo reizi eksponēta kopā, Ēriks Apaļais atklāj, cik smalki viņš virzās cauri slidenajai atmiņu un pagātnes teritorijai. Var teikt, ka autoram izdodas panākt glezniecisku ekvivalentu tam, ko Leo Štrauss nosaucis par "ezotērisko rakstību", domājot par rakstīto vārdu, kas aplinkus saziņā izvairās gan no lineāra naratīva, gan burtiska apraksta," raksta izstādes veidotāji.

Izstāde beidzas ar sapņainu, krāsu piesātinātu vidi, ko veido video un gleznas instalācija, kas noslēdz šo loku. Tāpat ekspozīcijā ietverti virkne zemsvītras piezīmju, atsauces uz būtisko mākslinieka radošajā procesā, ieskaitot Andreja Tarkovska (Андрей Тарковский) un Orsona Velsa (Orson Welles) filmu fragmentus, Marsela Brodhaera (Marcel Broodthaers) video darbu un Vijas Celmiņas grafiku.

Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar galeriju "Alma", kas vairāk nekā desmit gadus pārstāvējusi Ēriku Apaļo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!