Foto: Publicitātes foto
Cēsīs, mākslas telpā "Mala" un tiešsaistē 2., 3. un 4. jūlijā norisināsies otrais Baltijas Skicēšanas festivāls, "Delfi" informēja organizatori.

Šogad festivāls norisināsies "online" formātā, kas ļauj uz Cēsīm virtuāli uzaicināt skicētājus un māksliniekus no visas pasaules. Festivāla laikā tiešsaitē norisināsies vairāku vietējo un ārvalstu mākslinieku prasmju demonstrācijas, lekcijas un meistarklases, kā arī mūzikas un modeļu skicēšanas performance "Senses". Festivāla laikā bez maksas notiks "skičpastaiga" - kas būs pastaiga pa Cēsu ielām ar kladi un zīmēšanas piederumiem, kurai var pievienoties ikviens zīmētājs gan klātienē, sekojot norādēm uz kartes, gan tiešsaitē vērojot translāciju un zīmējot kopā ar "Urbansketchers Latvia".

"2019. gadā Cēsīs notika pirmais šāda veida festivāls, kas Mākslas telpā "Mala" pulcēja vairāk nekā 400 dalībniekus un viesus. Šogad, kad zīmēšana un skicēšana kļuvusi par vienu no aizraujošākajiem hobijiem un daudziem par daļu no dzīvesveida, tapa skaidrs, ka festivāls jāpielāgo šī brīža apstākļiem, vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka nākotnē festivāls plānojas kā ikgadējs kultūras pasākums Baltijā," raksta organizatores.

Festivāls ir domāts ikvienam, kuru uzrunā zīmēšana, jo pasākuma rīkotājas ir pārliecinātas, ka zīmēšana ir prasme, ko ikviens var attīstīt līdzīgi kā glītrakstīšanu, dejošanu, dziedāšanu vai žonglēšanu. Festivāla sauklis ir "jā, tu vari spēlēties", un tā mērķis ir parādīt, ka zīmēt tiešām var rotaļājoties, kā arī dalīties ar to vieglumu, ko rada pati zīmēšana.

Festivālā ar savām meistarklasēm, lekcijām un prasmju demonstrācijām pievienosies mākslinieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Francijas, Lielbritānijas, Spānijas un Krievijas. Festivāls ir starptautisks, tādēļ galvenā sarunvaloda ir angļu.

Festivāls notiek svētku "Cēsis 815" programmā, kurus šogad varēs svinēt gan kopā, gan attālināti. "'Gribam, lai festivāls kļūst par tradīciju, svētkiem visiem, kam skicēšana un zīmēšana ir daļa no ikdienas un dzīvesveida. Latvijā un ārzemēs. Daudziem zīmēšana ir kā meditācija, lēnākas dzīves dzīvošana un sevis pašizpausme, tādēļ gribam šo nodarbi popularizēt un parādīt, ka tā ir domāta ikvienam. Paspēlējamies kopā! " aicina festivāla organizatores.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!