Pēc vairāku gadu darba pirmizrādi piedzīvos spēlfilma 'Mona'
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzoties vairāku gadu darbam, pie skatītājiem nonāk spēlfilma "Mona", kas tapusi Filmu studijā "Deviņi" sadarbībā ar Islandes kinokompāniju "Kisi Production" - filmas pirmizrāde notiks 11. aprīlī kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Lielais Kristaps" ietvaros. No 20. aprīļa filmu demonstrēs kinoteātrī "Forum Cinemas", kā arī citur Rīgā un Latvijā, portālu "Delfi" informē filmas veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mona" ir mūsdienīga pasaka pieaugušajiem, kas stāsta par mūžseno sievietes neizprotamību, tradicionālo mīlas trīsstūri un netradicionālu, bet reālu pārtapšanu dzīvniekos. Filmas darbība risinās kādā Latvijas mazpilsētiņā, kur iedzīvotāju galvenais iztikas avots ir lopkautuve. Rīgas biznesmenis Tomass ierodas uz sava tēvoča bērēm, ierauga vietējo meiteni Monu — un vairs nedomā par atgriešanos Rīgā. Rezultātā vairāku mazpilsētas iedzīvotāju līdz šim mierīgā dzīve sagriežas kājām gaisā — kaislei, mistikai, dzīvnieciski instinktīvajam un cilvēciski trauslajam sakausējoties vienā veselā.

Filmas režisore un scenārija līdzautore ir Ināra Kolmane, scenārija autors – rakstnieks Arvis Kolmanis, operators - Uldis Jancis, mākslinieks - Jurģis Krāsons. Latvijas producenti - Jānis Juhņēvičs un Vita Liberte. Islandes "Kisi Production" pārstāv producenti Ingvars Tordarsons un Julius Kemps. Filmas mūzikas autors ir pieredzes bagātais islandiešu komponists Hilmars Orns Hilmarsons, kura mūzika saņēmusi daudzu starptautisku kinofestivālu balvas.

Arī filmas aktieru ansambli veido starptautiska komanda. Galveno lomu atveidotāji ir latviešu aktrise Kristīne Belicka un pazīstamais lietuviešu kino un teātra aktieris Sauļus Balandis. Filmā spēlē arī latviešu aktieris Lauris Subatnieks un Krievijas teātra un kino aktieris Valērijs Jerjomenko. Epizodiskās lomās redzami aktieri Pēteris Liepiņš, Juris Gornovs, Ināra Slucka un citi. Filmā dzirdama gan latviešu, gan krievu valoda.

Filmas "Mona" treileris angļu valodā:

Filma tapusi ar Latvijas Nacionālā Kino centra, starptautiskā kino fonda Media+, Islandes Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Kinostudijas un vairāku pašvaldību un privāto uzņēmumu atbalstu. Filmas "Mona" mūzikas ieraksts un skaņas pēcapstrāde veikta Islandes studijā "Syrland", kurā tapuši arī daudzi Bjorkas, "Sigur Ros" un citu ievērojamu mūziķu ieraksti.

Spēlfilmas "Mona" kopējais budžets ir 730 000 latu, no kuriem 300 000 latu ir Latvijas sniegtais finansiālais atbalsts, 100 000 latu ir Īslandes finansējums, bet pārējais ir sponsoru, privāto atbalstītāju un filmu studijas "Deviņi" finansējums.

Tags

Filma Mona Lielais Kristaps Sigur Ros
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form