'Satori' diskutēs ar 'Lielā Kristapa' režisoriem
Foto: LETA

Interneta žurnāls "Satori", sadarbībā ar Latvijas filmu festivālu "Lielais Kristaps", 11. un 13. aprīlī plkst. 17:00 kinoteātrī "Splendid Palace" organizē publisko diskusiju vakarus ar festivālā nominēto filmu režisoriem. Diskusijas tiek rīkotas, lai pārdomātu un skaidrotu jaunākās latviešu kino tendences, kā arī atklātu pašu režisoru skatījumu uz tām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

11. aprīlī plkst. 17:00 "Splendid Palace" pagrabzālē norisināsies diskusija "Latviskums kino". Tās vadītājs, interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, kopā ar uzaicinātajiem režisoriem centīsies noskaidrot, kas ir latviskums, kā to atklāt kino un vai latviskumu vispār ir iespējams atainot latviešu spēlfilmās. Diskusijā piedalīsies Juris Poškus ("Kolka Cool"), Dāvis Sīmanis ("Pasaules skaņa"), Gatis Šmits ("Seržanta Lapiņa atgriešanās") un Dzintra Geka ("Stacija "Latvieši" 1937").

Savukārt 13.aprīlī plkst. 17:00 visi interesenti ir aicināti uz diskusiju "Savējie un svešie", kurā Ilmārs Šlāpins jautās režisoriem, ko nozīmē uzņemt filmu par citādo. Šajā diskusijā piedalīsies režisori Kaspars Goba ("Homo.lv"), Ivars Zviedris ("Dokumentālists"), (Roberts Rubīns "Kā tev klājas, Rūdolf Ming"), Liene Laviņa ("Aiz žoga").
Diskusijas būs iespējams apmeklēt visiem interesentiem bezmaksas, kā arī piedalīties tajās, uzdodot savus jautājumus režisoriem un izsakot savu viedokli konkrētajām tēmām.

Diskusijas ilgs apmēram 1 līdz 1,5 stundas.

Latvijas Nacionālais filmu festivāls "Lielais Kristaps" šogad notiks no 10. - 15. aprīlim kinoteātrī "Splendid Palace" un Rīgas Kino muzejā, kā arī kino izrādīšanas vietās visā Latvijā. Festivāla galvenā konkursa skate notiks Latvijā tapušo filmu centrālajā izrādīšanas vietā – kinoteātrī "Splendid Palace", kur tiks demonstrētas filmas, kas kandidē uz balvām 23 nominācijās. Festivāla Panorāmas skates, kurās tiks demonstrētas pieteiktās, bet balvām neizvirzītās filmas, notiks Rīgas Kino muzejā.

Tags

Ilmārs Šlāpins Kaspars Goba Lielais Kristaps Roberts Rubīns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form