Ar lekciju un izstādi atklās vācu fotogrāfa Niko Baumgartena jaunāko grāmatu par Rīgu
Foto: Publicitātes foto

6. maijā plkst. 18.00 Rīgas Fotomēneša 2015 ietvaros ISSP aicina uz Vācijas fotogrāfa Niko Baumgartena (Nico Baumgarten) jaunākās grāmatas "How the Other Half Lives" atklāšanu, atvērto lekciju un izstādi. Pasākums notiks ISSP Skolas telpās Raiņa bulvārī 31.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Niko Baumgartens ir fotogrāfs un fotogrāmatu veidošanas eksperts no Vācijas, aktīvs pašizdošanas kustības dalībnieks. Rīgā tiks atklāta viņa jaunākā fotogrāmata "How the Other Half Lives" ("Dzīve otrā pusē") - komentārs par mūsdienu sabiedrības vērtībām, kura galvenie varoņi ir Rīgas pagalmu klaiņojošie kaķi, vēsta ISSP pārstāvji.

Grāmatas nosaukums aizgūts no ietekmīgā 19. gadsimta beigu fotogrāfa Džeikoba A. Rīsa (Jacob A. Riis) tāda paša nosaukuma darba, kurā izcelti Ņujorkas graustu iedzīvotāju dzīves apstākļi un valdošā nevienlīdzībā. Arī Baumgartena Rīgas kaķu fotogrāfijas ir kā alegorija par cilvēku dažādājiem dzīves apstākļiem un nonkonformismu kā dzīvesveidu.

Grāmatu Baumgartens izdevis pašrocīgi, izmantojot mūsdienās aktuālo pūļa finansējuma (crowdfunding) modeli, kas ļauj saglabāt neatkarību izdošanas procesā.Grāmatas atklāšanas laikā Baumgartens sniegs prezentāciju par fotogrāmatu veidošanas procesu un filozofiju, atsaucoties uz šo un trīs iepriekš pašizdotajām grāmatām.

ISSP Skolas pagalmā notiks arī pop-up izstāde, kas sniegs ieskatu grāmatas "Dzive otrā pusē" darbos un veidošanas procesā.Vienlaicīgi tā būs iespēja jebkuram interesentam iepazīties ar fotogrāfijas izglītības programmas ISSP Skola telpām un darbību.Baumgartens (1981) šobrid dzīvo un strādā Berlīnē.

Viņš studējis fotogrāfiju IDEP Barselonā, Spānijā, un apguvis grāmatu iesiešanu CFP Bauer Milānā, Itālijā, iepriekš publicējis vairākas grāmatas (Berlusconians/ No Berlusconians, Leer, Ma almeno ci sei tu amore mio). Baumgartens ir pasniedzis fotogrāfijas un grāmatu veidošanas meistardarbnīcas Berlīnē, Rīgā, Romā, Karakasā, Riodežaneiro un Amsterdamā.

No šī gada 26. aprīlim līdz 3. maijam Rīgā notiek viņa vadīta grāmatu veidošanas darbnīca. Grāmatas atklāšanas pasākums notiks 2015. gada 6. maijā no plkst. 18.00 ISSP Skolas telpās, Raiņa bulvārī 31. Lekcija sāksies 18.30 un notiks angļu valodā. Ieeja - bez maksas.

Tags

Fotogrāfijas Māksla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form