Brīvība lotosa pozā – Egona Peršēvica 'Milda' būs aplūkojama Liepājā
Foto: Publicitātes foto

Tēlnieka Egona Peršēvica darbs - skulptūra "Brīvību Brīvībai" – lotosa pozā sēdošais Brīvības tēls turpmāk būs aplūkojams Liepājā, Beberliņu atpūtas parkā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Peršēvica darbs ir parafrāze par Kārļa Zāles veidoto Brīvības pieminekli. Šis darbs ir ceļojis pa dažādām izstādēm un ticis eksponēts daudzviet Latvijā, piemēram, ilgāku laiku greznojis Kuldīgas pilsētvidi pie Ventas rumbas, kā arī bijis aplūkojams Rīgā, pilsētvides izstādē "Brīvības aleja".

Šovasar Peršēvica darbs priecēs liepājniekus un Liepājas viesus – to aplūkot jau var uz ūdens Beberliņu atpūtas parkā.

"Šodien jau atkal cilvēku vērtības ir mainījušās, bet kad tapa darbs, sabiedrībā bija jūtamas ekonomiskās krīzes sekas, un cilvēkiem daudz svarīgākas bija ekonomiskās intereses, nevis tādas augstās vērtības kā brīvība un neatkarība. Šķita, ka, ja toreiz Kārlis Zāle būtu veidojis Brīvības pieminekli, viņš to taisītu šādu," stāsta tēlnieks.

Egons Peršēvics ir tēlnieks, topošais mākslas doktors un pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Viņš ir autors arī tādiem popularitāti iemantojušiem lielformāta mākslas darbiem kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Spoku zirgs, pirms diviem gadiem jūrā pie Ziemeļu mola skatāmā Karostas nāra, kā arī aizvadītajā vasarā uz Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" terases eksponētā "Jūras mātes nolaupīšana".

Jau trešo sezonu Egons Peršēvics ir kurators Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidencei, kur vasarās pārcelt savas darbnīcas un eksponēt darbus publiskai apskatei viņš aicina izcilākos Latvijas māksliniekus. Iepriekšējos gados tie bijuši gleznotāji Ritums Ivanovs, Agate Apkalne, Atis Jākobsons, Elīna Zunde un Andris Vītoliņš, savukārt šovasar tur strādāt uzsākuši Veronika Frolova un Reinis Liepa. Kā viens no svarīgākajiem faktoriem mākslinieku izvēlē ir tas, lai, redzot izstādītos darbus, neviens apmeklētājs nevarētu apgalvot "Arī mans bērns tā var!".

Lai publikai būtu interesantāk vērot māksliniekus darbībā, arī Egons pats vasarās strādā uz vietas tornī. Aizvadītājā sezonā tur tapa viņa skulptūra – "Mākslinieka manifests", kas vēlāk būs apskatāms uz Liepājas mūzikas mākslas un dizaina vidusskolas jaunās piebūves fasādes Alejas ielā.

Tags

Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form