Cēsīs atklās plašu diasporas un Latvijas mākslinieku izstādi
Foto: Publicitātes attēls

Svinot simto Latvijas neatkarības gadadienu 35 diasporas latviešu mākslinieki no Kanādas, ASV, Austrālijas un Eiropas ir aicinājuši 35 māksliniekus no Latvijas kopīgi piedalīties izstādē ar zīmīgu vadmotīvu "Māksla nešķir, māksla vieno!", portālu "Delfi" informē izstādes veidotāji.

Izstādes atklāšana notiks 16. jūnijā pulksten 15.00, Pasaules latviešu mākslas centrā Lielajā skolas iela 6. Izstādes kuratore Lelde Kalmīte (Čikāga, ASV) un Mārtiņš Heimrāts (Rīga, Latvija).

Uz Cēsīm no Austrālijas atceļojuši Imanta Tillera, Jāņa Nedēļas un Haralda Norīša darbi, kas izstādās kopā ar Oļegu Tillbergu, Lauru Prikuli un Džemmu Skulmi no Latvijas.

Izstādē aplūkojami "Čikāgas skolas" pārstāvju Benno Talivalža un Ojāra Šteinera darbi, deviņu Kanādā dzīvojošu latviešu mākslinieku darbi, savukārt no ASV izstādē piedalās trīspadsmit mākslinieki.

No Latvijas mākslinieku vidus kā "partneri" kopīgajā izstādē aicināti – Frančeska Kirke, Ieva Iltnere, Baiba Putniņa, Aleksejs Naumovs, Helēna Heinrihsone, Matiass Jansons, Iveta Vecenāne, u.c.

Kā norāda viens no izstādes kuratoriem Mārtiņš Heimrāts: "Mēs esam savienoti. Rezultāts – izstāde, kura atbilst savam uzstādījumam. Izstāde, kurai pateicoties, radušies jauni kontakti, jaunas draudzības, jauni savienojumi."

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form