Foto: Alekseja Naumova 'Pasaules ainavas' – jauna izstāde Siguldā
Foto: Ginta Zīverte

Kultūras centrā "Siguldas devons" atklāta mākslinieka Alekseja Naumova izstāde "Pasaules ainavas". Izstādē aplūkojami arī vairāki iepriekš neeksponēti darbi, kā arī darbi no Alekseja Naumova radošās darbības pirmsākumiem, kurus pirmo reizi aplūkot var tieši Siguldā. Izstādes laikā tiks rīkota arī meistarklase, kur dalībniekiem būs iespēja doties plenērā, lai kopīgi gleznotu savu Siguldas ainavu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar iespēju apskatīt iepriekš neeksponētos mākslinieka darbus no radošās darbības pirmsākumiem skatītājiem ir iespēja sekot līdzi mākslinieka rokraksta attīstībai gadu laikā. Izstādē redzamajos darbos aplūkojamas ainavas no Itālijas, Spānijas, Francijas, ASV, Gruzijas un citu valstu krāšņajās ainavās.

"Aleksejs Naumovs visu glezno uz vietas dabā, un darbi tiek vai nu pabeigti tur un tajā dienā, vai netiek pabeigti nemaz. Mākslinieks darbos attēlo gan arhitektūru, gan dabu, bet galvenais, kas iedvesmo, ir gaismas un ēnas rotaļa, kā arī paša iekšējā sajūta, tāpēc var teikt, ka darbos tiek ielikta ne tikai mākslinieka tā brīža attieksme, bet arī maza daļa no dvēseles," raksta izstādes veidotāji.

Aleksejs Naumovs nereti tiek dēvēts par izcilāko mūsdienu latviešu plenēristu, savos darbos attēlojot gan Latvijas, gan visas pasaules ainavas. Aleksejs Naumovs ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, rektors (2007–2017). Aktīvs Latvijas kultūras darbinieks, daudzu žūrijas komisiju loceklis, bijis Latvijas Republikas Kultūras vēstnieks Francijā un viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Bijis iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet.

Izstāde kultūras centrā "Siguldas devons" būs apskatāma līdz 2. augustam.

Tags

Siguldas devons Sigulda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form