Foto: Ar gleznošanas performanci Rīgas centrā atklāta LMA studentu darbu izstāde
Foto: Publicitātes foto

Ar jauno mākslinieku glezniecības aktivitātēm Brīvības bulvāra liepu alejā atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu darbu izstāde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādē galvaspilsētas centrā ir apskatāmas mākslinieku radītās lielformātu gleznas un tēlniecības vides objekti. Kā "Delfi" vēsta LMA pārstāvji, izstāde būs kā aicinājums uz dialogu par laikmetīgās mākslas nozīmi pilsētvidē un jauno mākslinieku popularizēšanu. Kā informē organizatori, izstāde būs aplūkojama no 13. septembra līdz 22. novembrim.

Ekspozīcija ir LMA un Rīgas pašvaldības sadarbības projekts, kura mērķis ir aktivizēt Brīvības alejas lomu Rīgas pilsētvidē un iepazīstināt plašāku sabiedrību ar Latvijas jauno mākslinieku darbību, radot iespējas jaunajiem māksliniekiem veidot komunikāciju ar Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Foto: Ar gleznošanas performanci Rīgas centrā atklāta LMA studentu darbu izstāde
Foto: Publicitātes foto

"Modernas pilsētas ir interesantas un daudzslāņainas, un vizuālā māksla ir neatņemama daļa no pilsētu kvalitātes. Tāpat mākslinieciskas izpausmes piešķir pilsētai dinamiku, ar interesantām domām un nozīmīgiem atklājumiem bagātinot citkārt ierasto vidi un virzot vizuālos akcentus. Apzinoties gan radošā procesa, gan pašu mākslas darbu vērtību, projekts piedāvā unikālu iespēju rīdziniekiem un viesiem ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un profesoru palīdzību piedalīties darbu veidošanas procesā un izbaudīt Brīvības pieminekļa aleju kā telpu mākslai pašā Rīgas centrā," pauž Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

"Es Brīvības alejas nozīmi saskatu franču dziesminieka Džo Desēna dziesmas "Les Champs-Elysées" vārdos "Il y a tout ce que vous voulez aux Champs-Elysées", tulkojot – "viss ko tu vēlies, ir Elizejas laukos", līdzībās redzot šo vietu Rīgā, Brīvības alejā," saka LMA rektors Kristaps Zariņš.

Glezniecības performancēs nedēļas nogalē piedalījās un lielformāta gleznas radīja LMA Glezniecības apakšnozares studenti Atis Izands, Paula Zvane un Roberts Brastiņš, un divi Profesionālās doktorantūras studenti Ansis Rozentāls un Sandra Strēle.

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības darbu ekspozīcijas autori būs 2021. gada Tēlniecības apakšnozares diplomandi: Andrejs Ratkēvičs, Māris Konoņenko, Mirdza Guka, Metāla mākslas apakšnozares diplomands Nils Jumītis un Profesionālās doktorantūras students Egons Peršēvics.

Visu darbu apraksti un cita papildu informācija apskatāma LMA mājaslapā.

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form