Foto: Ar Paula koncertu atklāta Edītes Pauls-Vīgneres izstāde
Foto: DELFI

Līdz pat Dailes teātra sezonas noslēgumam Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" būs apskatāma izstāde "Teatrālās tekstīlijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris", kuras kuratore ir Sarmīte Sīle.

Izstāde ir tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres "teātris", kurā viņa ir gan autors, gan režisors, gan aktieris. "Šajā unikālajā teātrī ir iestudēta vesela izrāžu sērija par sievieti – skaistu, laimīgu un ne tik laimīgu, radošu būtni, vienkārši dzīvi baudošu... Izstāde ir reveranss dažiem elkiem vīriešiem – spožām, talantīgām personībām," vēsta teātra pārstāvji.

Izstādes "Teatrālās tekstīlijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris" iedvesmotājs un galvenais atbalstītājs ir maestro Raimonds Pauls.

Šie darbi nav tapuši stellēs, jo daudzie darba gadi pie tām ir izsūkuši mākslinieces fiziskos spēkus, bet talants vienmēr atrod iespēju radīt. Un Edīte Pauls-Vīgnere atrada risinājumu, kā turpināt būt radošai un vēl palīdzēt sev – strādāt kustībā. Darbs ir pie sienas, tu vari apsēsties un ik pa laikam piecelties, atkāpties, ieraudzīt un novērtēt. Stellēs padarītais atklājas tikai pašā nobeigumā.

Šīs izstādes darbi izpildīti augstvērtīgā roku darbu tehnikā. Mākslinieces laikmets ir renesanse, materiāls - zelts. Viņa nemīl mūsu laika stiklotās, nedzīvās virsmas. Bet sajūsmu izraisa senā laikmeta mūri, mazie lodziņi un tā noskaņa.

Bet vissvarīgākais ir apgaismojums, kas spēj radīt noslēpumu, atklāt citādi neieraugāmus brīnumus, radīt apjomu, izcelt formu, apslēpt nevajadzīgo. Lūk, tāpēc "Teatrālās tekstīlijas" ir tik krāšņas. Un tāpēc "izrādēs" ir stāsts par radošo profesiju pārstāvjiem, jo viņu dzīvēs ir tik daudz no teātra.

Izstādes producente ir Indra Rubene, tehniskais direktors – Ervīns Duka. Izstādi rīko Dailes teātris sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile".

Izstāde "Teatrālās tekstīlijas" no 10.janvāra bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Tags

Dailes teātris Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form