Foto: Mākslinieks senu Itālijas pilsētiņu 'pārvērš internetā'
Foto: Biancoshock

Itāļu mākslinieks ar segvārdu Biancoshock ielu mākslas festivāla ietvaros nelielo Itālijas Sivitakamporamano pilsētiņu papildinājis ar zīmēm no digitālās pasaules, raksta "Designboom".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kultūrvēsturiski bagātā, taču tikai aptuveni 400 cilvēku apdzīvotā pilsēta Itālijas vidienē līdz pat šim brīdim ir visai nošķirta no interneta un tā piedāvātajām iespējām. Tajā retajam ir pieeja pasaules tīmeklim, un pat mobilie telefoni darbojas tikai noteiktās ciemata zonās.

Biancoshock nolēmis šajā nomaļajā vietā "ieviest internetu". Viņa mākslas projekts "web 0.0" 12 pilsētas vietām devis to virtuālo alternatīvu nosaukumus. Tā, piemēram, pilsētas paziņojumu dēlis kļuvis par "Facebook" sienu, "WhatsApp" būdiņa izmantojama zvaniem, bet "WeTransfer" ierasto failu vietā pārvadā fiziskas lietas.

Ar šī mākslas darba palīdzību Biancoshock vēlas parādīt, ka mūsdienu cilvēka ikdienā tik nepieciešamie digitālie instrumenti vienmēr ir pastāvējuši, tikai tagad pieņēmuši citādas formas. Turklāt līdz ar jaunajām iespējām, viņaprāt, sabiedrība velti novērsusies no komunikācijas ārpus ekrāna un fiziskās publiskās telpas, piemēram, bāriem vai parastiem soliņiem parkos un ielu malās.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Dīvainie mākslas projekti Itālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form