Foto: Venēcijā plaši reprezentēta Latvijas laikmetīgā māksla
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 8. maija rītā Venēcijā, "Cafe Paradiso" terasē, no kuras paveras krāšņi ainavisks skats uz lagūnu un dārziem, notika plaša Latvijas laikmetīgās mākslas reprezentācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tās laikā sapulcējušies viesi tika iepazīstināti ar divām 56. Venēcijas mākslas biennāles izstādēm - ar Latvijas Republikas nacionālā paviljona izstādi "Armpit" un ar biennāles oficiālās Paralēlās programmas ekspozīciju "Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla", kā arī notika mākslas portāla "Arterritory.com" izdevuma "Sarunas ar kolekcionāriem" 2. sējuma prezentācija.

Tās laikā portāla direktore Una Meistere mākslas kolekcionāriem Edžidio Marconem, Alēnam Servē un Jānim Zuzānam  pasniedza simboliskas mākslinieka Alda Lorenca veidotās nozīmītes, kuras rotā uzraksts "Collector". Izdevums "Sarunas ar kolekcionāriem" Nr. 2, kurā apkopotas intervijas ar 11 ietekmīgiem pasaules mākslas kolekcionāriem, šobrīd nopērkams Venēcijas mākslas biennāles grāmatnīcās Arsenale un Giardini, un drīzumā būs pieejams arī citu Eiropas pilsētu grāmatnīcās. "Sarunas ar kolekcionāriem" ir pirmais Latvijas mākslas izdevums, kura atvēršana notikusi pasaules ievērojamākā mākslas notikuma - Venēcijas biennāles, laikā.

Savukārt 8. maija vakarā, pulksten 18:00 Venēcijas senajā un iespaidīgi plašajā Arsenālā telpā "Tesa 99" notika Latvijas laikmetīgās mākslas izstādes "Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla" atklāšana, kurā piedalījās Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, izstādes kurators Viktora Miziano un izstādes komisāre Daigas Rudzāte,  kā arī starptautiska aicināto viesu publika - mākslinieki, kritiķi, kuratori, galeristi un interesenti.

Ekspozīcijas komisāre Daiga Rudzāte un kurators Viktors Miziano, atklājot izstādi, savās uzrunās uzsvēra, ka šī izstāde ir Latvijas laikmetīgās mākslas ainas fragments, kas atklāj tās šodienas pasaulsizjūtu un izteiksmes veidu spektru.

Izstādē "Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla" aplūkojami astoņu Latvijas mākslinieku darbi - Katrīnas Neiburgas video "Lietu atmiņa", Kristapa Ģelža plastikāta gleznas "Mākslīgais miers IV", Andra Eglīša instalācija "Citādi no šejienes ārā netiksi", Miķeļa Fišera darbi (video un koka grebumi) "Netaisnība", Ievas Epneres video "Atteikšanās", Ģirta Muižnieka telpiskie gleznojumi "Non finito", Romana Korovina fotogrāfijas un video "Tēvs darbā" un apvienības "Orbīta" objekts "2 soneti no Laputas".

Šīs ekspozīcijas sākotnējās izejas punkts un balsts ir Purvīša balva. Visi astoņi mākslinieki, kurus izvēlējās starptautiski pazīstamais kurators Viktors Miziano, bijuši tās nominanti, viņu vidū ir arī četri balvas ieguvēji.

Tags

Dace Melbārde Katrīna Neiburga Orbīta (tekstgrupa) Purvīša balva Venēcijas biennāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form