Galerijā 'Putti' notiks Vijas Zariņas pirmā miniatūru izstāde
Foto: Publicitātes attēli

Mākslas galerijā "Putti" (Mārstaļu ielā 16, Vecrīgā) no 11.decembra līdz 2010.gada 13.februārim būs skatāma lielformātu gleznotājas Vijas Zariņas pirmā miniatūru izstāde "Spārni", portālam "Delfi" pavēstīja galerijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) glezniecības katedras docentes Vijas Zariņas jau teju 30 gadu ilgajā izstāžu pieredzē šī ir pirmā miniatūru izstāde. Mākslinieces spārnoto būtņu – enģeļu pagaidu mājvieta mākslas galerijā "Putti", ir likumsakarīga, jo arī 'Putti' itāļu valodā apzīmē eņģeļa figūru tēlotājmākslā un arhitektūrā renesanses un baroka laikmetā.

Vijas Zariņas glezniecība ir sievišķības un izsmalcinātības pārpilna. To vēl intīmāk, vēl filigrānāk atklās miniatūrgleznu formāts 20 X 20 cm. Eņģeļi – no pārpasaulīgā līdz modernajam.

"Sargeņģeļi ir mums visapkārt. Redzēt viņus vai neredzēt, sajust vai nē, ir katra paša ziņā. Ja ir nepieciešams- tie mūs sargā un liek mierā, ja nav vajadzīgi. Ir brīži, kad tos jo īpaši var sajust. Pavasarī, kad viss atdzīvojas, vasaras smaržā, trauslās, sārtās rudens lapās un kad lēni sāk snigt pirmais sniegs. Tad var izjust laika rāmo un nenovēršamo plūdumu. Kad mēs ienākam šajā pasaulē, tajā esam un kad to atstājam - kāds klusu un nemanāmi ir mums blakām," stāsta māksliniece, atzīstot, ka iztēlē vienmēr ir redzējusi un ar sirdi sajutusi sargeņģeļus.

"Tādus skaistus, trauslus, jūtīgus, garāmslīdošus un sargājošus. Ļoti redzamus vai tikai jaušamus esmu uzgaleznojusi. Padarījusi redzamus. Uz koka un ar eļļas krāsām," norāda Vija Zariņa, pamatojot nosaukuma izvēli ar to, ka spārni "ceļ un ļauj tālāk redzēt, brīvi atraisīties un, priecājoties par šo pasauli, viegli lidot".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form