Gigantiskie truši un mazais pavāriņš. 13 pārsteidzošu 'Staro Rīga' objektu izlase
Foto: Publicitātes attēls

Jau pavisam drīz gada tumšāko mēnesi novembrī galvaspilsētā izgaismos festivāls "Staro Rīga", kas šogad startē ar devīzi "Gaisma ausa", kas ir dzejnieka Ausekļa teksta fragments no Jāzepa Vītola "Gaismas pils", kas vienmēr dziedāta Dziesmusvētkos un citos latviešiem nozīmīgos brīžos. Sagaidot gaismas festivālu, piedāvājam objektu izlasi, kas šogad pārsteigs, iepriecinās un, protams, mirdzēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad līdzās daudzveidīgai ārzemju mākslinieku programmai savu darbus piedāvās arī pašmāju gaismas meistari, īpašu stāstus piedāvās dažādas iestādes, izgaismojot sabiedriski nozīmīgas ēkas, kā arī savu artavu festivāla krāšņumā ar saviem objektiem dos dažādi uzņēmumi. Šogad lielu daļu festivāla objektus vieno interaktivitāte – vairāku darbībā būs nepieciešama publikas iesaiste un pat sadarbošanās. Tāpat vairāki šā gada gaismas objekti nebaidās runāt par aktuālām un sāpīgām tēmām – ekoloģija, bēgļu krīze, aizspriedumi, homofobija, utt.

Šogad kopā tiek piedāvāti 42 gaismas objekti. Galvenokārt tie izvietoti Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā, taču atsevišķi objekti atrodami pilsētas apkaimēs. Festivāls šogad notiek no 17. līdz 20. novembrim. Pēc festivāla apmeklētāju ierosinājuma festivāla sākuma laiks šogad būs stundu agrāk – no plkst. 17.00. Visi objekti būs apskatāmi līdz plkst. 23.00.

Katru gaismas vakaru "Staro Rīga" laikā no plkst. 17.00 līdz 23.00 festivāla norisēm sekos līdzi gaismas televīzija "staro.tv". Gaismas televīzijā būs redzamas tiešraides, intervijas, apskatāmi šī gada un iepriekšējo festivālu gaismas objekti. Katru pusstundu tiešraidē no studijas Vecrīgā būs redzamas "Gaismas ziņas".

Lai atvieglotu izvēli un brīvdienu vakaru maršrutus, piedāvājam 13 aizraujošu objektu izlasi, kas šogad iemirdzēsies festivālā "Staro Rīga".

Tags

Staro Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form