ISSP Starptautiskās meistarklases dalībnieki radījuši vidējā kuldīdznieka portretu
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 21. martā, plkst. 18.00, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Mākslas namā atklā ISSP Starptautiskās meistarklases pirmo rezultātu prezentāciju un izstādi, kurā piedalās fotogrāfi no 12 pasaules valstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
No 15. - 21. martam Kuldīgā norisinājās jaunās ISSP Starptautiskās meistarklases pirmā sesija, pulcējot 24 fotogrāfus no dažādām pasaules valstīm. Meistarklases dalībnieki satikās pirmo reizi, lai uzsāktu darbu pie ilgtermiņa projektiem mākslas un dokumentālajā fotogrāfijā, ko viņi turpinās gada garumā pazīstamu starptautisko pasniedzēju vadībā. 

Nedēļas laikā dalībnieki veidoja fotogrāfijas sērijas, instalācijas un video darbus mijiedarbībā ar Kuldīgas vidi un cilvēkiem. Izstādītie darbi pārstāv meistarklases dokumentālās un konceptualās fotogrāfijas plūsmas, vienlaikus piedāvājot daudzveidīgu skatu no malas uz Kuldīgu - improvizētā ielas fotostudijā fotogrāfi ir izveidojuši divus videjā kuldīdznieka portretus, savukārt konceptuālās darbnīcas dalībnieki veidojuši fotogrāfiskus "labirintus", izmantojot pilsētā atrastus pavedienus - vēsturisku attēlu, tekstu un Kuldīgā radītu darbu formā. 

ISSP Starptautiskā Meistarklase piedāvā divas paralēlas tematiskās plūsmas. Plūsmas "Labirinti: pētot fotogrāfijas ceļus", studenti pēta un interpretē labirintu kā konceptu mākslas un dokumentālajā fotogrāfijā. To vada Ārons Šūmans (Aaron Schuman, Lielbritānija) - pazīstams kurators, fotogrāfs, žurnālists, lektors un interneta žurnāla "SeeSaw Magazine" dibinātājs. 

Otrās meistarklases plūsmas, "Pārkāpjot fotožurnalistikas robežas", studenti strādā pie personiskiem dokumentāliem projektiem. Darbnīcu vada pazīstams fotožurnalists, daudzkārtējs "World Press Photo" un citu balvu laureāts Jurijs Kozirevs (Yuri Kozyrev, Krievija) un izdevuma "Russian Reporter" redaktors Andrejs Poļikanovs (Andrei Polikanov, Krievija). Dalībnieki satiksies vēl divas reizes - Portugalē un Latvijā - gada garumā strādājot pie ilgtermiņa autorprojektiem. Plašāka informācija par meistarklasi ISSP mājaslapā.

Izstādi Kuldīgā varēs aplūkot līdz 12. aprīlim. Mākslas nama darba laiki: trešdien, piektdien, sestdien no plkst.10.00 - 16.00, ceturtdienās no plkst.12.00 - 18.00 un svētdienās no plkst.11.00 - 14.00. 

Tags

Kuldīga Māksla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form