Katrīna Neiburga un Andris Eglītis Ventspilī veidos instalāciju 'Biežņa'
Foto: Publicitātes foto

No. 26. decembra līdz 9. janvārim koncertzāles "Latvija" apmeklētājiem būs iespēja aplūkot mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidoto telpu-instalāciju "Biežņa".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ierasts un pašsaprotami, ka svētku laikā, gadumijā visapkārt veidojas biežņa. Drūzmējas ēdiens uz galdiem, drūzmējas cilvēki veikalos un pasākumos, drūzmējas svētku simboli – egles, no meža ienākot ierobežotas platības telpās," tā instalāciju piesaka tās veidotāji.

"Biežņa" koncertzālē "Latvija" būs mākslinieku tandēma Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša, kā arī koncertzāles radošās komandas kopīgi veidots skats jeb šīs drūzmēšanās metafora, kurai cauri sava mūža garumā iet egle: "No maza, koši zaļa un "daudzsološa" stādiņa podā līdz sausam kokmateriālam, ar ko tik ļoti lepojamies un kurš šobrīd zelta vērts."

"Ventspilī veidotā egļu instalācija "Biežņa" ir kā salidojums. Dažādu paaudžu un vecuma, ķermeņa formu un izmēru šīs priežu dzimtas ģints koku satikšanās jeb sadrūzmēšanās pilsētas centrā, kādā ļoti īpašā notikumā," joprojām saglabājot intrigu par koncertzālē gaidāmo, teic Katrīna Neiburga.

Turpinot domu par egles ceļu svētku laikā, apmeklētāji būs aicināt piedalīties "Biežņas" veidošanā. Proti, no 26. decembra pie ieejas "Biežņā" (no koncertzāles brīvdabas skatuves puses) atradīsies savu mūžu nokalpojušo eglīšu savākšanas punkts. Ģimenē vai kolektīvā svētkus pavadījušās eglītes aicināts nest ikviens, tādējādi audzējot biežņu, kas atrodas koncertzāles iekšpusē. Atnestās eglītes ik dienu papildinās instalāciju.

"Biežņas" noslēgumā, 8. un 9. janvārī, ar vairākiem koncertiem ierobežotam klausītāju lokam pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos komponista Maikla Gordona (Michael Gordon) darbs "Timber" perkusionistu ansambļa "Koksnes sekstets" jeb Guntara Freiberga, Mikus Bāliņa, Elvija Endeļa, Ernesta Mediņa, Reiņa Tomiņa un Edgara Zaura izpildījumā. Ar šī skaņdarba atskaņojumu iesāksies jau ilgi plānotā un lolotā "Gordoniāde" Latvijā – četru komponista skaņdarbu cikla atskaņojums dažādos kontekstos ilgākā laika periodā, koncertzālei "Latvija" sadarbojoties ar procesuālās mākslas izstādi "Savvaļa" Drustu apkaimē un festivālu "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē.

Plašāka informācija par gaidāmajiem koncertiem "Biežņā", tā dalībniekiem un biļešu tirdzniecību drīzumā sekos.

"Biežņa" apmeklētājiem būs atvērta no 26. decembra plkst. 15:00 un līdz 9. janvārim. Noteiktos laika periodos, kas būs norādīti koncertzāles "Latvija" mājaslapu, kā arī sociālo tīklu profilus.

"Biežņa" būs apskatāma bez ieejas maksas, ievērojot valstī spēkā esošos ierobežojumus.

Tags

Koncertzāle "Latvija" Andris Eglītis Katrīna Neiburga Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form