'Kim?' noslēdz 2017. gadu ar Kevina Bīslija un Roberta Narkus izstāžu ciklu
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 15. decembrī, pulksten 19.00, laikmetīgās mākslas centrā "Kim?" notiks amerikāņu mākslinieka Kevina Bīslija pirmās personalizstādes Eiropā "Novilkumi" atklāšana un lietuviešu mākslinieka Roberta Narkus režisēts kabarē "Viesis", savukārt pulksten 20.00 norisināsies Roberta Narkus lekcija "Kur ir manas iešļūcenes?".

Kā portālu "Delfi" informē "Kim?" pārstāve Renāte Prancāne, Kevina Bīslija personālizstāde ir vienlaikus arī pirmā Amerikā atzītā mākslinieka personālizstādē Eiropā. Līdz šim viņa darbi skatāmi grupas izstādēs tādos muzejos kā Modernās mākslas muzejs "MoMA PS1" un Vitnijas muzejā Ņujorkā. Īpaši "Kim?" centram radītajā izstādē būs redzama darbu konstelācija, ko veido objekti no Rīgā iegūtiem artefaktiem, instrumenti un skaļruņi. Apmeklētājiem virzoties pa instalācijas telpu, priekšmeti uztver apkārtējās skaņas un caur dažādās mākslas centra vietās novietotiem skaļruņiem raida noskaņas pilnas atbalsis. Mākslinieks pievēršas tam, kā Rīgas sociālā, ekonomiskā un ģeogrāfiskā vēsture ietekmē tagadnes atmosfēru. Savā epoksīdsveķu skulptūru sērijā iekļaujot tautiskas zīmes un tekstūras, kas atrastas vietējā krāmu tirgū un viņa dzīvesvietā Hārlemā, Ņujorkā, Bīslijs ne vien sapludina un slāņo jau esošās nozīmes, bet arī ar materiālā un ķermeniskā sastapšanos rada jaunas.

'Kim?' noslēdz 2017. gadu ar Kevina Bīslija un Roberta Narkus izstāžu ciklu
Foto: Publicitātes foto

Kevins Bīslijs (Kevin Beasley, dz. 1985. gadā Virdžīnijas štata Linčbērgā, ASV) dzīvo un strādā Ņujorkā. Viņa mākslinieciskajā praksē saplūst tēlniecības, fotogrāfijas, skaņu mākslas un performances robežas. 2018. gadā Bīslijam paredzētas personālizstādes Laikmetīgās mākslas institūtā Bostonā (Masačūsetsā) un Vitnijas Amerikāņu mākslas muzejā Ņujorkā. Mākslinieku pārstāv Ņujorkas galerija "Casey Kaplan".

Savukārt mākslas centra pirmajās izstāžu zālēs apmeklētājus uzņems lietuviešu mākslinieka Roberta Narkus režisēts kabarē "Viesis", kurā tapšanās piedalās vairāki mākslinieki, to skaitā latviešu mākslinieks Gints Gabrāns.

""Viesa" mērķis ir būt par tādu kā diplomātisko misiju, kas stiprina jau tā dzīvo saikni starp Viļņu un Rīgu. Mākslas darbi šajā gadījumā ir fons īstajai drāmai. Mēs esam šeit, lai dalītos pieredzē un parakstītu līgumu ar Ginta Gabrāna jaunuzņēmumu, kas rada paplašinātās realitātes risinājumus. Šis kabarē ir sociālekonomiska komēdija/topoša parodija par māksliniekiem, kas cenšas pielāgoties un izdzīvot nemitīgi mainīgā vidē, izmantojot klišejas par attiecībām starp mākslu, zinātni un biznesu," par "Viesi" izsakās mākslinieks.

'Kim?' noslēdz 2017. gadu ar Kevina Bīslija un Roberta Narkus izstāžu ciklu
Foto: Publicitātes foto

Tags

Gints Gabrāns kim?

Comment Form