Latgales vēstniecība 'Gors' aicina pieteikt izstāžu projektus nākamajiem gadiem
Foto: Andrejs Vasjukevičs

Jau sesto reizi Latgales vēstniecība "Gors" izsludina atklātu izstāžu projektu konkursu "Gora" Mākslas galerijā skatāmajām izstādēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja "Gora" pārstāvji, arī šoreiz projektu konkursā izstādēm 2022.–2023. gadā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šā gada 17. jūnijam

Mākslas galerijas tipa izstāžu telpa Latgales vēstniecībā "Gors" tika atklāta 2016. gada februārī. Šajā laikā galerijā bijuši skatāmi gan unikāli, rezonansi raisoši, gan aizkustinoši, izzinoši un lielā daļā īpaši eksponēšanai Rēzeknē veidoti izstāžu projekti – gleznotāja Roberta Muža personālizstāde "Latvija. Ainava. Portrets", Diānas Īves darbu izstāde "Saulainie nostūrīši", tēlnieka un dizainera Āra Smildzera tēlniecības darbu izstāde "Selekcija", Osvalda Zvejsalnieka personālizstāde "Pašportrets. Personība studijās", mākslinieces Tajas Bellas (Taya Bell) pirmā personālizstāde Latvijā, mākslinieka Franciska Varslavāna un mākslinieces Frančeskas Kirkes darbu izstāde-projekts "Francisks un Frančeska", Magones Boleiko personālizstāde "Paralēlās pasaules", Anneles Slišānes Latvijas simtgadei veltītā tekstilmākslas izstāde "#100dečiLatvijai", Aigara Bikšes tēlniecības darbu izlase "A. Bikšes cīņa ar tukšumu", tekstilmākslinieka Rolanda Krutova personālizstāde "Pietauvot bezgalību", mākslinieka Jura Soikana simtgadei veltīta izstāde "Maģiskais reālisms" un vēl daudzi citi mākslas projekti.

Šis gads "Gora" Mākslas galerijā sākās ar Helēnas Svilānes-Kuzminas vēl 2020. gadā atklāto darbu izstādi "Sieviete un mēness", kas Covid-19 ierobežojumu dēļ 2021. gadā publikai bija skatāma tikai digitālā veidā. Šobrīd, ierobežojumiem mazinoties, apmeklētājus gaida jaunajā izstāžu aprīkojumā eksponētā gleznotājas Vijas Zariņas izstāde "Uzgleznotā daba".

Latgales vēstniecības "Gors" Mākslas galerija ir viena no apmeklētākajām mākslas ekspozīciju vietām ne tikai Latgales reģionā, bet visā Latvijā, dodot iespēju ar augstvērtīgiem mākslas darbiem un stāstiem iepazīties ļoti plašam un dažādam interesentu lokam. Plānots, ka "Gora" Mākslas galerijā 2022. gadā būs piecas izstādes, vienas izstāde apskatei paredzēti aptuveni divi ar pusi mēneši. Vismaz divu autoru darbu izstādes uz 2022. gadu tiks pārceltas no 2021. gada, tāpēc izstāžu projektu konkursā paredzam vietu arī 2023. gada izstāžu pieteikumiem.

Plašāka informācija par izstāžu projektu konkursu 2022.–2023.gadam un pieteikšanās iespējām atrodama Latgales vēstniecības GORS mājaslapas sadaļā "Izstādes".

Tags

Gors (Latgales vēstniecība)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form