Latviešu tēlniekam Ojāram Arvīdam Feldbergam – 70
Foto: LETA

Šodien, 10. oktobrī, latviešu tēlniekam un Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja izveidotājam Ojāram Arvīdam Feldbergam aprit 70 gadu, portālu "Delfi" informē Latvijas Mākslinieku savienības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ojārs Arvīds Feldbergs studijas sācis Rīgas celtniecības tehnikumā (tagadējā Rīgas Celtniecības koledža), kuru absolvējis 1966. gadā. 1970.gadā turpinājis izglītoties Latvijas Mākslas akadēmijā Tēlniecības nodaļā, kuru absolvējis 1976. gadā ar diplomdarbu "Ērģelnieka Nikolaja Vanadziņa portrets" (vadītājs Igors Vasiļjevs). Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1981.gada, bijis arī Latvijas Mākslinieku savienības valdes sekretārs (1987-1991).

Jau studiju gados O. A. Feldbergs sāka piedalīties mākslas izstādēs (1973), pievērsdamies akmens tēlniecībai, un pilnveidojot sev raksturīgo ainavas tematiku, novatoriski akcentēja dabas universālo būtību, parādības un norises. Mākslinieks kopā ar domubiedriem Ojāru Breģi, Vilni Titānu un citiem 20. gadsimta septiņdesmitajos gados aizsāka tiešās kalšanas metodi granītā, bez iepriekšējas veidošanas un modeļa.

Strādājot radoši, mākslinieks vienmēr bijis sabiedriski aktīvs un organizējis kultūras un mākslas pasākumus gan Rīgā (Tēlnieku parkā, Bieriņos, Mārupītes krastos), gan Pedvālē pie Sabiles, kur radījis Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju (1998) ar vērienīgu tēlniecības darbu un laikmetīgu mākslas objektu ekspozīciju. Paralēli radošajam darbam Latvijā, vienmēr aktīvi veidojis kontaktus un radis iespējas piedalīties dažāda mēroga simpozijos un izstādēs ārzemēs.

O. A. Feldberga rokrakstam raksturīgs Latvijas tēlniecības skolas pamatīgums un mūsu ainavas būtiskā elementa – akmens – cildināšana, kas izpaužas lakoniskā formveidē.

Ojāra Arvīda Feldberga mākslas darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Valsts Tretjakova mākslas galerijā Maskavā un citos muzejos, kā arī privātkolekcijās.

Latviešu tēlniekam Ojāram Arvīdam Feldbergam – 70
Foto: Ojārs Arvīds Feldbergs ‘Aleja’, 1979, granīts, 92x63x40, LMS muzejs

Tags

Ojārs Feldbergs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form