Liepājas muzejā atklās gleznotāja Viļņa Eglīša piemiņas izstādi
Foto: Vilnis Eglītis "Ir jādzīvo", 91x96 (2004)

Šā gada 7. decembrī plkst. 17.00 ikviens interesents aicināts uz gleznotāja Viļņa Eglīša (1938-2005) piemiņas izstādes "Ir jādzīvo" atklāšanu Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18. Izstāde ir gleznotāja ģimenes un Liepājas muzeja veltījums mākslinieka dzimtajai pilsētai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar izstādi "Ir jādzīvo" Liepājas muzejā gleznotājs simboliski atgriežas savā dzimtajā pilsētā. Ekspozīcijā atlasītie darbi nāk no ģimenes kolekcijas un iespēju robežās pārstāv visu mākslinieka radošo mantojuma laiku – mūža pārskatu. Izstādes norises laikā muzejs saņems dāvinājumu – divus mākslinieka darbus, kas nesaraujami saistīti ar Liepāju, tie ir – aktiera Voldemāra Zenberga portrets un Putekļu ielas ainava.

Foto: Vilnis Eglītis – "Kuldīga".

Gleznotājs Vilnis Eglītis ir dzimis liepājnieks, 1964. gadā beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, bet dzimtajai pilsētai tomēr palicis pasvešs. Viņa gleznotāja vārds neparādās pat ievērojamajā monogrāfijā "Liepājas māksla gadsimtu vējos – Glezniecība".

Vilnis Eglītis ir atdzīstams ainavists, portretists un aktu gleznotājs ar ievērojamu ietekmi savas paaudzes inteliģences vidū. 1972. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, strādājis pašā Vecrīgā – Teātra ielā. Mākslinieka līdzgaitnieki ir gleznotāji Anna un Ivars Heinrihsoni, Maija Tabaka, Imants Lancmanis, Juris Pudāns un citi.

Foto: Vilnis Eglītis – "Ainava ar jumtiem".

Mākslinieks kopš 1976. gada ir Latvijas mākslinieku savienības biedrs. Vilnis Eglītis glezniecību apguvis pie tādiem ievērojamiem pedagogiem kā Boriss Bērziņš, Kondrāts Ubāns un Indulis Zariņš. Gleznotājs ar savu neatkārtojamo rokrakstu ir pratis atrast savu īpašo ceļu un īpašo vietu latviešu glezniecībā.

Ekspresija bija Viļņa Eglīša izraudzītais ceļš, ekspresija bija viņa temperamenta likteņa līnija, kas krāsaini iemirdzējusies Latvijas mākslas kopainā. Izstāde ir skatāma no 7. decembra līdz 30. decembrim. Ieeja izstādē – bez maksas.

Tags

Boriss Bērziņš Liepāja Maija Tabaka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form