LNMM atklās izstādi bērniem 'Rotaļāsimies?'
Foto: LNMM kolekcija

No šā gada 5. septembra līdz 1. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas ceturtā stāva izstāžu zālēs norisināsies izstāde bērniem "Rotaļāsimies?", veltīta rotaļlietu attēlojumam mākslā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja LNMM pārstāvji, šis būs jau otrais muzeja veidotais mākslas projekts ģimenēm un bērniem, turpinot 2018. gadā aizsākto iniciatīvu – izstādi "Kurš kuram draugs?". Šoreiz projekta autori saturiski pievēršas rotaļāšanās tēmai un tās atspoguļojumam Latvijas profesionālajā mākslā, aicinot uz sarunu par rotaļāšanās būtību un attīstību digitālajā laikmetā, kā arī rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, rūpes un atbildība. Tā būs saistoša un daudzpusīga izstāde, ko pavadīs izglītības pasākumi, kuru mērķis ir mazināt sociālās, intelektuālās un fiziskās barjeras muzeja apmeklējuma laikā.

Izstādes kuratores – Laura Dravniece un Anna Pūtele.

Izstādei atlasīti darbi no LNMM krājuma, Zuzānu kolekcijas un citām privātkolekcijām, aptverot laika periodu no 20. gadsimta sākuma līdz 21. gadsimta sākumam. Ekspozīcijā redzams izcilu meistaru – Jāzepa Grosvalda, Oto Skulmes, Niklāva Strunkes, Aleksandras Beļcovas, Līvijas Endzelīnas, Leo Kokles, Aleksandras Briedes – veikums, kā arī mūsdienās strādājošu mākslinieku – Edvarda Grūbes, Jura Dimitera, Ievas Jurjānes, Frančeskas Kirkes, Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna, Elīnas Brasliņas – radītais.

Mākslas muzeja izglītības darba komanda saskata kā sevišķi svarīgu nepieciešamību jaunākajiem apmeklētājiem stāstīt par dažādajiem procesiem, kas notiek muzejā. Projekts palīdzēs bērniem saprast, kā norisinās eksponātu atlase izstādēm un kā vislabāk tos iepazīt, kā mākslas priekšmeti tiek saglabāti un restaurēti. Turpinot pirmajā izstādē uzsākto iekārtojuma tradīciju – ņemt vērā konkrētās mērķauditorijas intereses, uztveres spējas un paradumus –, veidotāji piedāvā bērniem sastapties ar viņiem piemērotu eksponātu izvietošanas augstumu, pavadošo tekstuālo apjomu, kā arī atsevišķām telpām radošām un interaktīvām nodarbēm. Pasākumu programma iekļaus radošās darbnīcas, aizraujošas tikšanās un sarunas ģimenēm ar bērniem un jaunajiem vecākiem.

Izstādes piedzīvojums paredzēts bērniem līdz aptuveni deviņu gadu vecumam, aicinot uzzināt, iztēloties, līdzjust, fantazēt un sarunāties caur rotaļāšanās prizmu. Izstāde piemērota arī bērnudārzu un sākumskolas audzēkņu grupām, apmeklējumu iepriekš piesakot ekskursijas@lnmm.lv.

Tags

Aleksandra Beļcova Jāzeps Grosvalds Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Niklāvs Strunke Oto Skulme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form