LNMM atklās sestās 'Purvīša balvas' finālistu izstādi
Foto: Publicitātes foto

No 2019. gada 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma sestās "Purvīša balvas" izstāde. Savukārt apbalvošanas ceremonija notiks 12. aprīlī mākslas centrā "Zuzeum".

Ekspozīciju veidos spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto- un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai "Purvīša balvai" par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, kā arī tekstgrupa "Orbīta".

Kopumā "Purvīša balvas 2019" fināla atlasei tika nominēti 20 mākslinieki / mākslinieku grupas, kuru radošais veikums atzīts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā laikposmā no 2016. gada 8. decembra līdz 2018. gada 31. decembrim. Izstādes kuratore ir Daiga Rudzāte.

Jau ziņots, ka aizsākot nākamo "Purvīša balvas" desmitgadi, turpmāk reizi divos gados tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu mākslā. Lēmumu par to, kuram māksliniekam piešķirt balvu, pieņem "Purvīša balvas" organizatori. Balva, kura finansiālā izteiksmē ir 10 000 eiro (neieskaitot nodokļus), tiks pasniegta "Purvīša balvas" 2019 ceremonijā 12. aprīlī. Šogad balvu par mūža ieguldījumu mākslā saņems gleznotāja Džemma Skulme.

Tags

Džemma Skulme Gints Gabrāns Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Purvīša balva Zuzeum

Comment Form