Mākslas akadēmijas Glezniecības katedrā notiks studentu darbu skate
Foto: Publicitātes foto/Inese Zalviņa

Tikai divas dienas – pirmdien, 3. decembrī un otrdien, 4. decembrī – Latvijas Mākslas akadēmijā būs iespējams apskatīt 70 studentu darbus, portālu "Delfi" informē skates rīkotāju pārstāvji.

Šī gada skate ir īpaša ar katra studenta ekspozīcijas vietas iekārtojumu, kurā būs skaidri nodalīts personīgs radošo meklējumu process un paša autora izvēlēts tā pārliecinošākais rezultāts. Tā skatītājs kļūs par liecinieku radošiem meklējumiem, kuros sastopamas šaubas, neveiksmes un idejas, kas aizved līdz mākslinieciskā vēstījuma dzimšanai.

Glezniecības katedras vadītājs un mākslinieks Andris Eglītis stāsta: "Studentu skates publiskai atvēršanai ir ļoti konkrēts mērķis - ļaut apmeklētājiem piedzīvot, ka māksla, tostarp glezniecība, ir pilnīgi normāls veids, kā uzlūkot un veidot attiecības ar pasauli. Tā ir vēl viena realitāte, refleksija un saziņa, kas pastāv ārpus vārdiem, mediju telpas un citām ikdienas realitātēm. Ja apmeklētājs būs atvērts un vērīgs, viņš pamanīs svaigus glezniecības valodas paņēmienus un pieredzēs jaunas uztveres dimensijas. Viņš varēs vērot un salīdzināt ne tikai darbus, bet arī to radīšanas procesu un izaugsmi."

Mākslas akadēmijas Glezniecības katedrā notiks studentu darbu skate
Foto: Publicitātes foto/Envija Medne

3. decembra skatē "Young and Fresh" būs izstādīti pirmā, otrā un trešā kursa studentu darbi, bet 4. decembrī – "Almost Ready" – varēs aplūkot ceturtā un maģistra kursu paveikto. Apmeklētāji tiek gaidīti no pulksten 10.00 līdz 19.00 Latvijas Mākslas akadēmijā Kalpaka bulvārī 13. Vērts ielāgot, ka no pulksten 15.30 līdz 18.30 uz vietas pie darbiem būs sastopami paši autori, kas labprāt iesaistīsies sarunā par izstādītajiem darbiem un to radīšanas procesu.

LMA Glezniecības studijas piedāvā brīvu mākslinieka attīstības trajektoriju, kura aizsākas interesē par glezniecību un to galvenais uzsvars likts uz studentu laikmetīgas domāšanas attīstību.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form